Az amerikai légierő szerint nem kellene lerohanni az 51-es körzetet

  • narancs.hu
  • 2019. július 15.

Élet + Mód

Erővel törnének be az 51-es körzetbe egy Facebook-esemény szervezői. Az amerikai légierő óva inti őket.

Már több mint 600 ezer érdeklődőt vonz egy Facebook-esemény, amelynek résztvevői lerohannák az összeesküvés-elméletek egyik legfőbb kiindulópontjaként számon tartott 51-es körzetet. Az ufóhívők azért szeretnének behatolni, hogy körülnézzenek, mondván, ekkora tömeget úgysem tudnak feltartóztatni.

Az 51-es körzet valójában katonai bázis beceneve, amely Nevadában, az Amerikai Egyesült Államok nyugati részén található egy Groom Lake nevű kiszáradt tóban. A  terület déli részén egy nagy területű titkos katonai repülőtér van. A katonai bázis elsődleges célja a kísérleti repülőgépek és fegyverek tesztelése és fejlesztése.

Többen állítják, hogy a területen földönkívüli kísérleteket végeznek, de persze ezt még senki sem tudta igazolni, Mint ahogy azt sem, hogy kémrepülőgépeket teszteltek itt. A CIA 2013. augusztus 16-án  viszont elismerte, hogy a területen teszteltek felderítő eszközöket és fegyvereket. Mindez egyúttal a körzet létezésének hivatalos beismerését is jelentette. A katonai pilóták a tiltott terület feletti légteret "The Box"-nak ("A Doboz") hívják.

A nagy titkolózás miatt rengeteg összeesküvé-elmélet és UFO-sztori született a bázishoz kapcsolódva.  Nagysikerű film is készült a bázison rejtegetett földönkívüliekről  51-es körzet címmel.

Az amerikai légierő mindenesetre közleményben figyelmezteti a szeptemberi Facebook-eseményre  készülőket, hogy jobb lenne, ha inkább nem rohannák le az úgynevezett 51-es körzetet – számolt be róla az Independent nyomán a HVG.hu.

A légierő szóvivője, Laura McAndrews  senkinek nem javasolja, hogy egy fegyveres erőkkel védett területre merészkedjenek. Bár nem részletezte, hogyan állítanák meg az erőszakkal behatolókat, a közlemény egyik hangsúlyos része úgy szól: "az Egyesült Államok légiereje mindig készen áll, hogy Amerikát megvédje".

Az 51-es körzet környékén számos mozgásérzékelőt létesítettek, illetve kamerák pásztázzák a területet, nehogy bárki belógjon. Emellett táblák is vannak, amelyek elég egyértelműen figyelmeztetik, mire számíthat, aki mégis megpróbál behatolni: lelövik.

A hatalmas kiterjedésű bázison egyébként valószínűleg nem földönkívüli űrhajókat őriznek, hanem a legújabb fejlesztésű repülőgépeket. Korábban műholdképeken látható volt itt az F-117-es és a B-2-es lopakodó bombázó is.

Figyelmébe ajánljuk

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.