Elhunyt Szenczy Sándor, közölte a Baptista Szetetszolgálat.
A szervezet honlapján közzétett életrajz szerint Szenczy Sándor 1965-ben született Sajószentpéteren.
Ahogy írják, Szenczy élete nem indult egyszerűen, tizennégy évesen elköltözött elvált szüleitől, tinézsderkorát pedig az alkohol, a kábítószer és a rendőrségi ügyek határozták meg, mindeközben feltört lakásokban és a Nyugati pályaudvaron álló üres vagonokban élt. Egyedül jó sakkozói képessége miatt nem rúgták ki a szakiskolából, majd a katonaság zárta le életének ezt a korszakát.
Ahogy írják, a katonaság után fordult a valláshoz. A Református Teológián végzett három évfolyamot, majd a Baptista Teológián fejezte be tanulmányait. Lelkészi hivatását 1994-ben kezdte Velencén, ahol az alig több mint tízfős gyülekezet egy szűk évtized alatt százfősre nőtt a keze alatt.
A Baptista Szeretetszolgálatot 1996-ban hozta létre, az alapítvány pedig hazánk egyik legnagyobb humanitárius szervezete lett. A megemlékezésben hozzáteszik: "Sándor és családja lakott és segített már Koszovóban, Vietnámban, Jordániában, Sri Lankán, Kambodzsában. Észak-Koreába, Csecsenföldre, Irakba és egyéb 'forró' válságövezetekbe sokszor inkább egyedül utazik. Munkája során találkozott államok vezetőivel, köztük három amerikai elnökkel is, tartott imaórát a Pentagonban és a kambodzsai dzsungel közepén."
2007-ben külügyminiszteri díjat kapott, 2015-ben pedig a Magyar Arany Érdemkereszt Polgári Tagozatát vehette át.