A Magyar Hírlapnak adott interjút Böröcz László parlamenti képviselő, aki a kormánypárti médiában elsősorban Fidelitas elnöki minőségében szokott megszólalni. Most is így történt, így Böröcz egyebek mellett beszélt a CEU-ról és a kivándorlásról is.
A Bécsbe üldözött egyetemről ezt mondta:
„A CEU kivételes helyzetben volt, versenyelőnyt élvezett a magyar egyetemekhez képest. Nem helyes, hogy egy külföldi érdekeltségű, ráadásul a magyar hagyományoktól merőben eltérő, a nyílt társadalmat támogató eszmerendszert képviselő intézmény privilégiumokkal rendelkezik. Mindenkire ugyanazok a szabályok kell hogy vonatkozzanak, a magyar egyetemeket pedig meg kell erősíteni, hogy sokkal jobbak legyenek, mint a Soros-egyetem valaha volt.”
A kivándorlás problémáját pedig igyekezett bagatellizálni:
„A gazdasági összeomlás után rengetegen elveszítették a munkájukat, így nem meglepő, hogy sokan külföldön próbáltak boldogulni. Mostanra viszont a kormánynak sikerült ezt a tendenciát megfordítania. A fiatalok egyre inkább azt látják, hogy érdemes itthon maradni, családot alapítani.”
Böröcz azt mondta, hogy a fiatalok már látják, hogy Magyarország az egyik legbiztonságosabb ország, ahol szerinte „nem kell félve kimenni az utcára, mint több helyen máshol, a bevándorláspárti EU-tagállamokban”. Szerinte egyébként a felmérések azt mutatják, hogy a külföldre távozó fiatalok többsége nem tervez kint maradni hosszú távon, abban pedig nem lát problémát, ha „neves külföldi egyetemeken tanulnak, tapasztalatot szereznek”.
A kivándorlásról és a jelenség mérésének nehézségeiről nemrég részletesen írtunk, ma pedig éppen arról érkeztek hírek, hogy ismét növekedésnek indult a külföldön dolgozó magyarok száma:
Ismét egyre több magyar megy külföldre dolgozni
Csökken a munkanélküliség, de sok a közmunkás és a külföldön dolgozó. Augusztus és október között 3,6 százalékos volt a munkanélküliség Magyarországon, írja a Portfolio a KSH adatai alapján. Ugyanakkor, ha a közmunkában dolgozóknak nem lenne állásuk, a munkanélküliségi ráta már 6,4 százalék lenne, bár tavalyhoz képest 50 ezerrel csökkent a közmunkások száma.