„Egy hírfotó akkor »fake news«, ha hamisítvány. Ha megtörtént eseményt mutat be, akkor az sem számít, ha nem ott és akkor készült, amilyen eseményt illusztrálnak vele” – ezzel magyarázta Nacsa Lőrinc, a KDNP-képviselője az RTL Klub riporterének azt, hogy korábban Németh Szilárd egy Facebook-posztjában a magyar határnál lévő migránshelyzetet olyan képekkel illusztrálta, amelyek nem ott készültek.
Németh Szilárd egy görögországi és egy a bosnyák-horvát határon készült képpel illusztrálta a kelebiai tüntetésről szóló hírt
A honvédelmi államtitkár közzétett három képet, de azok közül kettő nem is arról az eseményről szólt, amiről posztolt. Mindeközben még ő panaszkodik a fake newsra. Görögországban,valamint a bosnyák-horvát határon készült képpel illusztrálta a csütörtöki kelebiai tüntetéstpénteki Facebook-posztjában Németh Szilárd - szúrta ki a 444.hu.
A 444.hu emlékeztet, az államtitkár bejegyzésében arról értekezett, hogy a szerb védelmi miniszter szégyenletesnek nevezte a magyar határ megnyitásáról készül „hamisított felvételeket”, és azt, hogy „álhírekkel vezették félre annak a csoportnak a tagjait, akik csütörtök délután a a kelebiai határátkelőhöz vonultak”. Ezt a posztját illusztrálta Németh Szilárd egy olyan képpel, amely nem Kelebián, hanem Leszbosz szigetén készült 2019-ben, illetve egy olyannal, amely 2018-ban bosnyák-határon készítettek.
Nacsa hozzátette: Németh posztja „nem áll messze a valóságtól”, mert ha nem is Kelebiánál és nem is két napja, de menekültek korábban már másztak át a magyar határkerítésen. „A fake news fotó akkor lett volna igaz, ha ez a fotó nem lett volna igaz. Ez a kép egy valós kép, csak nem ott készült. (...) Nem akkor és nem ott készült. A fake news kép azt jelenti, ha hamisítanak egy képet. Ez a kép valós kép. Megtörtént, onnan pár száz kilométerre” – mondta.