Szalay-Bobrovniczky a sporttámogatásokról: Gyurcsány

  • narancs.hu
  • 2022. december 13.

Fekete Lyuk

A sportért is felelős honvédelmi miniszter konkrét számokkal sajnos nem tudott szolgálni.

Az mfor.hu novemberi összesítése alapján a kormány tavaly 420 milliárd forintot költött sporttal összefüggő kiadásokra. A lap szerint 272,6 milliárd forintot a költségvetésből költött el a kormány, 147,4 milliárd forintról pedig a tao-támogatások révén mondott le. A hatalmas kiadást látva a DK-s Kálmán Olga négy egyszerű kérdést intézett a sportot is felügyelő honvédelmi miniszterhez – írja a 444.

Kálmán Olga azt szerette volna megtudni:

  • Összesen mennyi jutott a központi költségvetésből sportcélokra az év első 90 napján?
  • Mennyi volt ebből a közvetlen költségvetési juttatás és mennyi a tao-támogatás
  • Mennyit fordítottak ebből tömegsportra és a gyerekek sportlehetőségeinek biztosítására?
  • Mekkora összeggel támogatta a költségvetés a stadionok és sportcsarnokok építését?

Szalay-Bobrovniczky Kristóf a négy kérdésből ugyan egyet sem válaszolt meg, a konkrét számok helyett viszont azt írta:

„A baloldal mindig is – Gyurcsány Ferenc sportminisztersége és miniszterelnöksége idején is – tudatos sportellenes politikát folytatott. A Kormány 2010 óta a rendszerváltást követő évek legnagyobb szabású sportlétesítmény-fejlesztését hajtotta végre, ezzel is szolgálva a tömegsport és versenysport céljait. A sport támogatása a magyar emberek jólétét és egészségét szolgálja.”

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Céltalan poroszkálás

A két fivér, Lee (Will Poulter) és Julius (Jacob Elordi) ígéretet tesznek egymásnak: miután leszereltek a koreai háborús szolgálatból, a veteránnyugdíjukból házat vesznek maguknak Kalifornia dinamikusan növekvő elővárosainak egyikében.

Autósmozi

  • - turcsányi -

Vannak a modern amerikai mitológiának Európából nézvést érthető és kevésbé érthető aktorai és momentumai. Mindet egyben testesíti meg a Magyarországon valamikor a nyolcvanas években futó Hazárd megye lordjai című, s az Egyesült Államokan 1979 és 1985 között 146 részt megérő televíziós „kalandsorozat”, amely ráadásul még legalább három mozifilmet is fialt a tengerentúli közönség legnagyobb örömére, s Európa kisebb furcsálkodására.

Húsban, szőrben

Mi maradt élő a Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa programból? Nem túl hosszú a sor. A Tudásközpont és a Zsolnay Örökségkezelő Nkft. kulturális intézményei: a Zsolnay Negyed és a Kodály Központ, és a Zsolnay Negyedben az eleve kiállítótérnek épült m21 Galéria, amelynek mérete tekintélyes, minősége pedig európai színvonalú.

Rémek és rémültek

Konkrét évszám nem hangzik el az előadásban, annyi azonban igen, hogy negyven évvel vagyunk a háború után. A rendszerbontás, rendszerváltás szavak is a nyolcvanas éveket idézik. (Meg egyre inkább a jelent.)

Az igazságnak kín ez a kor

A családregény szó hallatán rendre vaskos kötetekre gondolunk, táblázatokra a nemzedékek fejben tartásához, eszünkbe juthat a Száz év magány utolsó utáni oldalán a kismillió Buendía szisztematikus elrendezése is.

Kultúrnemzet

„A nemzetgazdasági miniszter úr, Varga Mihály 900 millió forintot biztosított ennek az épületnek a felújítására – nyilván jó összeköttetésének köszönhetően. Lám, egy nemzeti kormányban még a pénzügyminiszter is úgy gondolja, hogy a kultúra nemcsak egy sor a magyar költségvetésben, hanem erőforrás, amelynek az ország sikereit köszönhetjük.”

„Így változik meg a világrend”

Miért tört előre a populista jobboldal a nyugati világban, és hogyan alakította át Kelet-Európát? Milyen társadalmi változások, milyen félelmek adták a hajtóerejét, és milyen tartalékai vannak? És a liberális demokráciának? A tájhaza egyik legeredetibb politikai gondolkodóját kérdeztük.