Film

A szerencse háza

  • - kg -
  • 2017. szeptember 24.

Film

Egy tökéletes világban Will Ferrell csupa olyan filmben lenne benne, amelynek címében legalább egyszer szerepel, hogy taplógáz vagy sulihuligán, esetleg az, hogy Ron Burgundy. Egy tökéletlen, de még mindig nem teljesen reménytelen világban a diszkópatkány, a tesó-tusa vagy a pancser police kifejezések is elfogadhatók lennének, de az már tényleg Amerika végóráit jelenti, hogy egy Will Ferrell-vígjátéknak A szerencse háza címet kell adni, ami még így is komoly előrelépés az eredetihez (The House) képest. Igaz, azt mégsem adhatták címnek, hogy „50 éves, dúsgazdag komikus vagyok, de mégsem annyira gazdag, hogy ne kelljen állandóan filmeket készítenem, pedig a képemre van írva, hogy rettenetesen unom”. Ha Ferrell új filmjét a komikus egyetlen testrészével kéne ábrázolni, az a főszereplő unott ábrázata lenne, és ez még a jobbik eset, mert még csak ki sem vágták azokat a pillanatokat, amikor a fáradt sztár kis híján elröhögi magát, mint akit kínjában már az sem érdekel, hogy ne magát, hanem a közönséget szórakoztassa. Ehhez jön még Amy Poehler, aki a komédiázásban odáig jut, hogy részegen lepisili a gyepet, miközben Ferrell a forradalmi pisilésen ujjong. Amy és Will egyébként pénztelen, de jóravaló és egy kicsit debil szülőket alakítanak, akik, hogy fedezni tudják lányuk egyetemi költségeit, kaszinót nyitnak a szomszéd házában. Ez jó alkalom, hogy a haverok is benézzenek, jön is Jeremy Renner és szó szerint lángba borul. Ha egy ekkora színész, két Oscar-jelöléssel a háta mögött, lángolva bolondozik, az tényleg sokat adhatott az általános jókedvhez.

Forgalmazza az InterCom

Figyelmébe ajánljuk

Balatonföldvári „idill”: íme az ország egyetlen strandkikötője

  • narancs.hu

Dagonya, vagy a legtisztább balatoni homok? Ökokatasztrófa, vagy gyönyörűség? Elkészült a vitorláskikötő Balatonföldvár Nyugati strandján; július, vagy ha úgy tetszik, a balatoni főszezon első hétvégéjén néztük meg, valóban ellentétes-e a „józan ésszel”, hogy strand és kikötő ugyanazon a területen létezzen.

Céltalan poroszkálás

A két fivér, Lee (Will Poulter) és Julius (Jacob Elordi) ígéretet tesznek egymásnak: miután leszereltek a koreai háborús szolgálatból, a veteránnyugdíjukból házat vesznek maguknak Kalifornia dinamikusan növekvő elővárosainak egyikében.

Autósmozi

  • - turcsányi -

Vannak a modern amerikai mitológiának Európából nézvést érthető és kevésbé érthető aktorai és momentumai. Mindet egyben testesíti meg a Magyarországon valamikor a nyolcvanas években futó Hazárd megye lordjai című, s az Egyesült Államokan 1979 és 1985 között 146 részt megérő televíziós „kalandsorozat”, amely ráadásul még legalább három mozifilmet is fialt a tengerentúli közönség legnagyobb örömére, s Európa kisebb furcsálkodására.

Húsban, szőrben

Mi maradt élő a Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa programból? Nem túl hosszú a sor. A Tudásközpont és a Zsolnay Örökségkezelő Nkft. kulturális intézményei: a Zsolnay Negyed és a Kodály Központ, és a Zsolnay Negyedben az eleve kiállítótérnek épült m21 Galéria, amelynek mérete tekintélyes, minősége pedig európai színvonalú.

Rémek és rémültek

Konkrét évszám nem hangzik el az előadásban, annyi azonban igen, hogy negyven évvel vagyunk a háború után. A rendszerbontás, rendszerváltás szavak is a nyolcvanas éveket idézik. (Meg egyre inkább a jelent.)

Az igazságnak kín ez a kor

A családregény szó hallatán rendre vaskos kötetekre gondolunk, táblázatokra a nemzedékek fejben tartásához, eszünkbe juthat a Száz év magány utolsó utáni oldalán a kismillió Buendía szisztematikus elrendezése is.

Kultúrnemzet

„A nemzetgazdasági miniszter úr, Varga Mihály 900 millió forintot biztosított ennek az épületnek a felújítására – nyilván jó összeköttetésének köszönhetően. Lám, egy nemzeti kormányban még a pénzügyminiszter is úgy gondolja, hogy a kultúra nemcsak egy sor a magyar költségvetésben, hanem erőforrás, amelynek az ország sikereit köszönhetjük.”