Film

A szerencse háza

  • - kg -
  • 2017. szeptember 24.

Film

Egy tökéletes világban Will Ferrell csupa olyan filmben lenne benne, amelynek címében legalább egyszer szerepel, hogy taplógáz vagy sulihuligán, esetleg az, hogy Ron Burgundy. Egy tökéletlen, de még mindig nem teljesen reménytelen világban a diszkópatkány, a tesó-tusa vagy a pancser police kifejezések is elfogadhatók lennének, de az már tényleg Amerika végóráit jelenti, hogy egy Will Ferrell-vígjátéknak A szerencse háza címet kell adni, ami még így is komoly előrelépés az eredetihez (The House) képest. Igaz, azt mégsem adhatták címnek, hogy „50 éves, dúsgazdag komikus vagyok, de mégsem annyira gazdag, hogy ne kelljen állandóan filmeket készítenem, pedig a képemre van írva, hogy rettenetesen unom”. Ha Ferrell új filmjét a komikus egyetlen testrészével kéne ábrázolni, az a főszereplő unott ábrázata lenne, és ez még a jobbik eset, mert még csak ki sem vágták azokat a pillanatokat, amikor a fáradt sztár kis híján elröhögi magát, mint akit kínjában már az sem érdekel, hogy ne magát, hanem a közönséget szórakoztassa. Ehhez jön még Amy Poehler, aki a komédiázásban odáig jut, hogy részegen lepisili a gyepet, miközben Ferrell a forradalmi pisilésen ujjong. Amy és Will egyébként pénztelen, de jóravaló és egy kicsit debil szülőket alakítanak, akik, hogy fedezni tudják lányuk egyetemi költségeit, kaszinót nyitnak a szomszéd házában. Ez jó alkalom, hogy a haverok is benézzenek, jön is Jeremy Renner és szó szerint lángba borul. Ha egy ekkora színész, két Oscar-jelöléssel a háta mögött, lángolva bolondozik, az tényleg sokat adhatott az általános jókedvhez.

Forgalmazza az InterCom

Figyelmébe ajánljuk

Tendencia

Minden tanítások legveszélyesebbike az, hogy nekünk van igazunk és senki másnak. A második legveszélyesebb tanítás az, hogy minden tanítás egyenértékű, ezért el kell tűrni azok jelenlétét.

Bekerített testek

A nyolcvanas éveiben járó, olasz származású, New Yorkban élő feminista aktivista és társadalomtudós műveiből eddig csak néhány részlet jelent meg magyarul, azok is csupán internetes felületeken. Most azonban hét fejezetben, könnyebben befogadható, ismeretterjesztő formában végre megismerhetjük 2004-es fő műve, a Caliban and the Witch legfontosabb felvetéseit.

„Nem volt semmi másuk”

Temették már el élve, töltött napokat egy jégtömbbe zárva, és megdöntötte például a lélegzet-visszatartás világrekordját is. Az extrém illuzionista-túlélési-állóképességi mutatványairól ismert amerikai David Blaine legújabb műsorában körbejárja a világot, hogy felfedezze a különböző kultúrákban rejlő varázslatokat, és a valódi mesterektől tanulja el a trükköket. 

Játék és muzsika

Ugyanaz a nóta. A Budapesti Fesztiválzenekarnak telefonon üzenték meg, hogy 700 millió forinttal kevesebb állami támogatást kapnak az együttes által megigényelt összegnél.

A klónok háborúja

Március 24-én startolt a Tisza Párt Nemzet Hangja elnevezésű alternatív népszavazása, és azóta egyetlen nap sem telt el úgy, hogy ne érte volna atrocitás az aktivistákat.

Hatás és ellenhatás

  • Krekó Péter
  • Hunyadi Bulcsú

Az európai szélsőjobb úgy vágyott Donald Trumpra, mint a megváltóra. Megérkezik, majd együtt elintézik „Brüsszelt” meg minden liberális devianciát! Ám az új elnök egyes intézkedései, például az Európával szemben tervezett védővámok, éppen az ő szavazó­táborukat sújtanák. Egyáltalán: bízhat-e egy igazi európai a szuverenista Amerikában?

„Egy normális országban”

Borús, esős időben több száz fő, neonácik és civilek állnak a Somogy megyei Fonó község központjában. Nemzeti és Mi Hazánk-os zászlók lobognak a szélben. Tyirityán Zsolt, a Betyársereg vezetője és Toroczkai László, a szélsőjobboldali párt elnöke is beszédet mond. A résztvevők a lehangoló idő ellenére azért gyűltek össze szombat délután, mert pár hete szörnyű esemény történt a faluban. Március 14-én egy 31 éves ámokfutó fahusánggal rontott rá helyi lakosokra: egy középkorú és egy idős nő belehalt a támadásba, egy idős férfi súlyos sérüléseket szenvedett.