DVD

Blitz

  • - kg -
  • 2012. szeptember 3.

Film

Miként Stallonéról vagy Schwarzeneggerről, úgy a stafétabotját két kézzel markoló Jason Stathamről is elmondható, hogy egy ritka nagy prím az akciófilmes számok között, bármit is játsszon, Statham csakis eggyel és önmagával osztható. Ám ez még nem a Feláldozhatók 2. kritikája, noha kétség sem férhet hozzá; Statham a Bulgáriában felvett folytatásban is a stathami úton halad, nekünk azonban most abban a szerencsében lehet részünk, hogy London aljas utcáin követhetjük a frizuradivatokra mit sem adó akcióhőst. Végre egy hamisítatlanul európai zsarufilm a sok jenki között; hogy mennyire európai, azt rögtön Statham demonstrálja, amikor nem baseballütővel, hanem a közkedvelt ír sportág, a hurling ütőjével csap szét egy csapat, szőnyegvágóval hadonászó autótolvaj között. A közszolgálatiságra felesküdött Statham maga igazítja el a megverés előtt álló fiatalokat a hurling lényegéről: az valami olyan, fiúk, mint a hoki és a halál kereszteződése (01:21, Jason). Halál és hoki, hurling és Statham - a szokatlan párosítások sorában a következő a homofób és a meleg zsaru duója. Statham partnere az igen kiváló Paddy Considine, ők ketten nyomoznak egy elmeháborodott rendőrgyilkos után. A velük töltött másfél óra semmivel sem kellemetlenebb, mint egy nem túl okos tévésorozat bármely epizódja, melynek készítői a kilencvenes években néztek tévét utoljára. A produkció mentségére legyen mondva, hogy a szereplők messze elkerülik London nevezetességeit; inkább arrafelé akcióznak, ahol Mike Leigh szerencsétlenjei végzik a napi bevásárlást.

Forgalmazza a Select Video

Figyelmébe ajánljuk

Két óra X

Ayn Rand műveiből már több adaptáció is született, de egyik sem mutatta be olyan szemléletesen az oroszországi zsidó származású, ám Amerikában alkotó író-filozófus gondolatait, mint a tőle teljesen független Mountainhead.

Megtörtént események

  • - turcsányi -

A film elején megkapjuk az adekvát tájékoztatást: a mű megtörtént események alapján készült. Első látásra e megtörtént események a 20. század második felének délelőttjén, az ötvenes–hatvanas évek egymásba érő szakaszán játszódnak, a zömmel New York-i illetékességű italoamerikai gengsztervilág nagyra becsült köreiben.

Élet-halál pálinkaágyon

Óvodás korunktól ismerjük a „Hej, Dunáról fúj a szél…” kezdetű népdalt. Az első versszakban mintha a népi meteorológia a nehéz paraszti sors feletti búsongással forrna össze, a második strófája pedig egyfajta könnyed csúfolódásnak tűnik, mintha csak a pajkos leánykák cukkolnák a nyeszlett fiúcskákat.

Egy fölényeskedő miniszter játékszere lett a MÁV

A tavalyi és a tavalyelőtti nyári rajtokhoz hasonlóan a vasúttársaság most sem tudott mit kezdeni a kánikula, a kereslet és a körülmények kibékíthetetlen ellentétével, s a mostani hosszú hétvégén ismét katasztrofális állapotok közt találhatták magukat az utasok.

A botrány határán

A Nádas-életműsorozat leg­újabb kötetét a színházi világnap alkalmából mutatták be az Örkény Színházban. Hogy hazai színházi életünk hogyan viszonyul ezekhez a magyar drámahagyományból kilógó művekhez, arra éppen egy Örkény-dráma, a Kulcskeresők címével válaszolhatunk.