Film

Nickelodeon

Felültetve

  • - ts -
  • 2012. július 18.

Film

Az megvan, amikor a Maffiózókban Christopher Moltisanti rálép a hollywoodi karrier útjára? Ír egy forgatókönyvet, amiben Tony Soprano valami megveszekedett marslakó, aki nagyban dolgozik bolygónk elpusztításán, de a végén persze ráfizet. S mivel a maffiázásból szerzett anyagi és kapcsolati tőke adott, Christopher tető alá is hozza a vállalkozást - egy B-nél is B kategóriásabb, de mégiscsak virtigli mozit. Még sztárt is sikerül keríteni, bár Ben Kingsley kihajítja; James Gandolfinit végül Daniel Baldwin játssza el - a család körében szép sikerrel. A legjobb az, amikor Christopher és munkatársai a gyilkossági szakmából ötletelnek a forgatókönyvhöz, azon tényleg meg kell szakadni a röhögéstől.


Szigorúan szakmai alapú megítélésem szerint szóról szóra ugyanígy lehetett, amikor Curtis 50 Cent Jackson és üzletfelei a hollywoodi karrier útját járva a Felültetve forgatókönyvét eszkábálták. Legyen benne dögös verda, kicsit oldtimer, de látsszon rajta, hogy ha kell, röccen azonnal, s legyen metálos a dukkója. Lett. S lett minden baromság, amit a kedves egybegyűltek ott helyben - kólázgatva - kitaláltak. S lett egy B-nél is B kategóriásabb cucc, egy ötcentes mozi 50 Centtel a fiúról, akit elárul a barátja, s aki bosszút esküszik, majd áll is, de közben nem vetkezik ki sem emberségéből, sem ruházatából, utóbbi annál is meglepőbb, mert néha a művész beáll, mint Balotelli. S a gangsta' rappel összemuzsikált anyagi, illetve kapcsolati tőkéből még sztárra is futotta, magasabban jegyzettre is, mint anno a maffiózónak. Itt Bruce Willis lép fel!

Forgalmazza a Parlux Entertainment

Figyelmébe ajánljuk

Két óra X

Ayn Rand műveiből már több adaptáció is született, de egyik sem mutatta be olyan szemléletesen az oroszországi zsidó származású, ám Amerikában alkotó író-filozófus gondolatait, mint a tőle teljesen független Mountainhead.

Megtörtént események

  • - turcsányi -

A film elején megkapjuk az adekvát tájékoztatást: a mű megtörtént események alapján készült. Első látásra e megtörtént események a 20. század második felének délelőttjén, az ötvenes–hatvanas évek egymásba érő szakaszán játszódnak, a zömmel New York-i illetékességű italoamerikai gengsztervilág nagyra becsült köreiben.

Élet-halál pálinkaágyon

Óvodás korunktól ismerjük a „Hej, Dunáról fúj a szél…” kezdetű népdalt. Az első versszakban mintha a népi meteorológia a nehéz paraszti sors feletti búsongással forrna össze, a második strófája pedig egyfajta könnyed csúfolódásnak tűnik, mintha csak a pajkos leánykák cukkolnák a nyeszlett fiúcskákat.

Egy fölényeskedő miniszter játékszere lett a MÁV

A tavalyi és a tavalyelőtti nyári rajtokhoz hasonlóan a vasúttársaság most sem tudott mit kezdeni a kánikula, a kereslet és a körülmények kibékíthetetlen ellentétével, s a mostani hosszú hétvégén ismét katasztrofális állapotok közt találhatták magukat az utasok.