Film

Házasokk

Film

Mindannyiunk pechjére az angolok felfedeztek egy piaci rést az esküvői rom-kom műfaj épnek hitt szövetén. Eddig volt tisztán csajszis (Szerelem kölcsönbe), pasis-legénybúcsús (Másnaposok), illetve ennek igen undorító női kiszerelése (Koszorúslányok, Lánybúcsú) és ensemble-jellegű is (A nagy nap).

A beszédes című Házasokk! készítői az ezekhez használt összetevőket most egyetlen filmben egyesítették. Egy házasodni készülő pár esküvő előtti óráit követjük, amin csavar egyet az is, hogy barátaik minden mozzanatot filmre vesznek (valahogy az egész film vizuális kialakítása megpróbálja ezt tükrözni: a képminőség egy házi videóé). A násznép felvonultat egy rakás sztereotip figurát: a vőlegény oldalán jönnek a Másnaposokból ismert visszataszító férfiemberek gyenge utánzatai, a menyasszony pedig a Koszorúslányok után önnön közönségességüket öntudatosan vállaló asszonynépet hozza, de van meleg német fodrász, szabadszájú kisgyerek és kikapós nagyi is. Fosó menyasszony, nagyibugyi, összeöltött ánusz... A menyasszony családja ráadásul spanyol, így az összes Bazi nagy... kezdetű esküvős film mediterrán baromságát is sikerül beleerőszakolni a filmbe. A Házasokk ráadásul nem éri be pusztán az altesti poénok gátlástalan halmozásával; az ifjú pár szabályos időközönként coelhói magasságokban szárnyaló szentenciákat mond fel a szerelemről, egyenesen a kamerába (nyálas popslágerektől támogatva!). Viszont a javára szól, hogy szemérmetlenül lop mindenhonnan, de erőltetett, alpári és giccses darab lévén nem csinál senkinek kedvet a házassághoz.

Forgalmazza a PARLUX Entertainment

Figyelmébe ajánljuk

Céltalan poroszkálás

A két fivér, Lee (Will Poulter) és Julius (Jacob Elordi) ígéretet tesznek egymásnak: miután leszereltek a koreai háborús szolgálatból, a veteránnyugdíjukból házat vesznek maguknak Kalifornia dinamikusan növekvő elővárosainak egyikében.

Autósmozi

  • - turcsányi -

Vannak a modern amerikai mitológiának Európából nézvést érthető és kevésbé érthető aktorai és momentumai. Mindet egyben testesíti meg a Magyarországon valamikor a nyolcvanas években futó Hazárd megye lordjai című, s az Egyesült Államokan 1979 és 1985 között 146 részt megérő televíziós „kalandsorozat”, amely ráadásul még legalább három mozifilmet is fialt a tengerentúli közönség legnagyobb örömére, s Európa kisebb furcsálkodására.

Húsban, szőrben

Mi maradt élő a Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa programból? Nem túl hosszú a sor. A Tudásközpont és a Zsolnay Örökségkezelő Nkft. kulturális intézményei: a Zsolnay Negyed és a Kodály Központ, és a Zsolnay Negyedben az eleve kiállítótérnek épült m21 Galéria, amelynek mérete tekintélyes, minősége pedig európai színvonalú.

Rémek és rémültek

Konkrét évszám nem hangzik el az előadásban, annyi azonban igen, hogy negyven évvel vagyunk a háború után. A rendszerbontás, rendszerváltás szavak is a nyolcvanas éveket idézik. (Meg egyre inkább a jelent.)

Az igazságnak kín ez a kor

A családregény szó hallatán rendre vaskos kötetekre gondolunk, táblázatokra a nemzedékek fejben tartásához, eszünkbe juthat a Száz év magány utolsó utáni oldalán a kismillió Buendía szisztematikus elrendezése is.

Kultúrnemzet

„A nemzetgazdasági miniszter úr, Varga Mihály 900 millió forintot biztosított ennek az épületnek a felújítására – nyilván jó összeköttetésének köszönhetően. Lám, egy nemzeti kormányban még a pénzügyminiszter is úgy gondolja, hogy a kultúra nemcsak egy sor a magyar költségvetésben, hanem erőforrás, amelynek az ország sikereit köszönhetjük.”