tévésmaci

Macskataraj

  • tévésmaci
  • 2021. november 10.

Film

Amikor Sztupa és Troché a makói piacra siettek, Sztupa az egyik közeli keresztutcában lelassította a lépteit: Troché, emlékszel az első Pulitzer-díjunkra?

Troché fejében már nyilván a termelői javak parádéztak, de azért halványan elmosolyodott: Barry Goosey, nagy melák, lapátfogú, puflák képű szőke gyerek volt, megérdemelte szerintem. Tényleg, mi lehet vele? Nagymenő lett, s a keleti partra költözött.

Amikor Sztupa és Troché kiraboltak egy benzinkutat, Sztupa vitte a kasszából a pénzt, Troché meg mindent, ami a keze ügyébe került a Moss Beach-i Chevron minimarketjének a polcairól, csipszet, csokit, kólát, rágót, alig bírta a karjában. Az ajtón kirontva egy csomót szét is szórt, de nem törődött vele, a maradék így is rengeteg volt, beszórta a Dodge (’69-es Challenger) nyitott ablakán, Sztupa indított, de ő még visszaszaladt, valamit elfelejtettem, s a megrökönyödött, kezét még mindig magasba tartó személyzet legnagyobb meglepetésére sietve magához vett egy dashboard dancert. Futtában, a fogával nyitotta ki a dobozát, s Sztupa mellé (egyúttal néhány csomag csipszre) huppanva lendületből kivágta a műszerfal közepére, most már húzzunk innen. A hulahoppozó hawaii lány a nekilóduló autó első rándulására ringatni kezdte a csípőjét, mint aki abba sem akarja hagyni… Sztupa füstölgő gumikkal kikanyarodott a Cabrillo Highway-re, s a város felé vette az irányt.

A cikk további része csak előfizetőink számára elérhető.
Soha nem volt nagyobb szükség önre! A sajtó az olvasókért szabad, és fennmaradásunk előfizetőink nélkül nem lehetséges. Legyen előfizetőnk, tegyen egy próbát velünk és támogassa a demokratikus és liberális Magyarország ügyét!

Neked ajánljuk

Céltalan poroszkálás

A két fivér, Lee (Will Poulter) és Julius (Jacob Elordi) ígéretet tesznek egymásnak: miután leszereltek a koreai háborús szolgálatból, a veteránnyugdíjukból házat vesznek maguknak Kalifornia dinamikusan növekvő elővárosainak egyikében.

Autósmozi

  • - turcsányi -

Vannak a modern amerikai mitológiának Európából nézvést érthető és kevésbé érthető aktorai és momentumai. Mindet egyben testesíti meg a Magyarországon valamikor a nyolcvanas években futó Hazárd megye lordjai című, s az Egyesült Államokan 1979 és 1985 között 146 részt megérő televíziós „kalandsorozat”, amely ráadásul még legalább három mozifilmet is fialt a tengerentúli közönség legnagyobb örömére, s Európa kisebb furcsálkodására.

Húsban, szőrben

Mi maradt élő a Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa programból? Nem túl hosszú a sor. A Tudásközpont és a Zsolnay Örökségkezelő Nkft. kulturális intézményei: a Zsolnay Negyed és a Kodály Központ, és a Zsolnay Negyedben az eleve kiállítótérnek épült m21 Galéria, amelynek mérete tekintélyes, minősége pedig európai színvonalú.

Rémek és rémültek

Konkrét évszám nem hangzik el az előadásban, annyi azonban igen, hogy negyven évvel vagyunk a háború után. A rendszerbontás, rendszerváltás szavak is a nyolcvanas éveket idézik. (Meg egyre inkább a jelent.)

Az igazságnak kín ez a kor

A családregény szó hallatán rendre vaskos kötetekre gondolunk, táblázatokra a nemzedékek fejben tartásához, eszünkbe juthat a Száz év magány utolsó utáni oldalán a kismillió Buendía szisztematikus elrendezése is.

Kultúrnemzet

„A nemzetgazdasági miniszter úr, Varga Mihály 900 millió forintot biztosított ennek az épületnek a felújítására – nyilván jó összeköttetésének köszönhetően. Lám, egy nemzeti kormányban még a pénzügyminiszter is úgy gondolja, hogy a kultúra nemcsak egy sor a magyar költségvetésben, hanem erőforrás, amelynek az ország sikereit köszönhetjük.”