Film

Vissza a gyökerekhez

  • 2018. július 28.

Film

A lehetetlen tájszólásban beszélő tahó vidékiek szájából kilóg a kapanyél, de nem csak a szívük van aranyból, népszerű mozifilmet is lehet bazírozni rájuk. Az Isten hozta az Isten háta mögött tíz évvel ezelőtti sikere és Dany Boon rendezői befutása a szeretnivaló bunkóknak és az ő röhejes dialektusuknak vót köszönhető – kézenfekvő tehát, hogy az utóbbi időkben egyre laposabb humorú filmeket jegyző író-rendező-főszereplő elővegye a sikeres receptet. Ezúttal Mucsáról elszármazott divatos formatervezőt alakít, aki éppen karrierje csúcsára ér az álságos és a való élettől elidegenedett párizsi művészvilág kellős közepén, amikor betoppan megtagadott rokonsága, s a feje tetejére állítja gondosan felépített, ám hazugságokon, törtető szívtelenségen és nagyképű elitizmuson alapuló életét.

Rövid időn belül már a második vígjáték cselekménye épül egy dramaturgiai funkciójú fejsérülésre. Amy Schumer (Túl szexi lány) után Dany Boon is ütődött lesz egy fizikai ütődéstől: a kínosan elcsépelt fordulat átmeneti személyiségcserét idéz elő. Nevet is rajtuk környezetük, ám a vicces állapot elmúltával hasznos felismerésekre jutva (a jóság fontosabb, mint a szépség, a szeretet többet ér a karriernél, ilyenek) ők mondanak ítéletet a romlott világról.

A francia komikus persze lényegesen jobb színész, íróként, rendezőként ügyesebben szövi a történetet, s bár ő is használt szituációkból építkezik és ismerős poénokat sütöget el, könnyedebben, szellemesebben oldja meg a tőle évi rendszerességgel elvárt mozis nevettetés feladványát.

Forgalmazza az ADS Service

Figyelmébe ajánljuk

Tendencia

Minden tanítások legveszélyesebbike az, hogy nekünk van igazunk és senki másnak. A második legveszélyesebb tanítás az, hogy minden tanítás egyenértékű, ezért el kell tűrni azok jelenlétét.

Bekerített testek

A nyolcvanas éveiben járó, olasz származású, New Yorkban élő feminista aktivista és társadalomtudós műveiből eddig csak néhány részlet jelent meg magyarul, azok is csupán internetes felületeken. Most azonban hét fejezetben, könnyebben befogadható, ismeretterjesztő formában végre megismerhetjük 2004-es fő műve, a Caliban and the Witch legfontosabb felvetéseit.

„Nem volt semmi másuk”

Temették már el élve, töltött napokat egy jégtömbbe zárva, és megdöntötte például a lélegzet-visszatartás világrekordját is. Az extrém illuzionista-túlélési-állóképességi mutatványairól ismert amerikai David Blaine legújabb műsorában körbejárja a világot, hogy felfedezze a különböző kultúrákban rejlő varázslatokat, és a valódi mesterektől tanulja el a trükköket. 

Játék és muzsika

Ugyanaz a nóta. A Budapesti Fesztiválzenekarnak telefonon üzenték meg, hogy 700 millió forinttal kevesebb állami támogatást kapnak az együttes által megigényelt összegnél.

A klónok háborúja

Március 24-én startolt a Tisza Párt Nemzet Hangja elnevezésű alternatív népszavazása, és azóta egyetlen nap sem telt el úgy, hogy ne érte volna atrocitás az aktivistákat.

Hatás és ellenhatás

  • Krekó Péter
  • Hunyadi Bulcsú

Az európai szélsőjobb úgy vágyott Donald Trumpra, mint a megváltóra. Megérkezik, majd együtt elintézik „Brüsszelt” meg minden liberális devianciát! Ám az új elnök egyes intézkedései, például az Európával szemben tervezett védővámok, éppen az ő szavazó­táborukat sújtanák. Egyáltalán: bízhat-e egy igazi európai a szuverenista Amerikában?

„Egy normális országban”

Borús, esős időben több száz fő, neonácik és civilek állnak a Somogy megyei Fonó község központjában. Nemzeti és Mi Hazánk-os zászlók lobognak a szélben. Tyirityán Zsolt, a Betyársereg vezetője és Toroczkai László, a szélsőjobboldali párt elnöke is beszédet mond. A résztvevők a lehangoló idő ellenére azért gyűltek össze szombat délután, mert pár hete szörnyű esemény történt a faluban. Március 14-én egy 31 éves ámokfutó fahusánggal rontott rá helyi lakosokra: egy középkorú és egy idős nő belehalt a támadásba, egy idős férfi súlyos sérüléseket szenvedett.