étel, hordó

Korona/Pizzafaló – Bicske

  • ételhordó
  • 2022. december 14.

Gasztro

Étteremkritika

2019 őszén jelentették be, hogy a kormány 15,5 milliárd forint támogatást nyújt a bicskei vasútállomás felújítására. Noha a pénzt a hazai vasúti hálózat fejlesztésére szánt összegből biztosították volna, a város vezetői mindezt már úgy tálalták, hogy az 1980-as években elbontott századfordulós vasútállomást építik fel. „Bicske számára a Nagyállomás [sic!] felújítása, környezetének rendezése és a városrészek összekapcsolása a településkép jelentős esztétikai megújulását, a közlekedési infrastruktúra fejlődését és az élhetőbb város érzését és örömét jelenti” – írta a Fejér Megyei Hírlap, de tudomásunk szerint ezen óhajok még ma sem teljesültek. Így hát Bicskét egyelőre csak sporteseményekkel (pl. ingyenbusz Felcsútra), illetve a vendéglátással igyekeznek élhetőbbé tenni, s ebben a 2 in 1 módra működő Korona étterem és Pizzafaló pizzéria jár az élen. „Éttermünk a város főutcájának egyik emblematikus sarokházában immár 25 éve működik, jól felszerelt konyhánkon hagyományos vidéki és nemzetközi gasztronómiával, helyben sütött pizzával, kézműves fagylalttal, hétköznapokon déli menü kínálattal várjuk kedves vendégeinket” – olvassuk az egy szuszra leírt szolgáltatáslistát. S ha hozzátesszük, hogy elmondásuk szerint „a pizzéria-részben” 40, az étteremben 100, a különteremben pedig 80 vendéget tudnak fogadni, okkal eshet le az állunk, mert mégiscsak egy 11 ezer lakosú városról van szó, ahol az idegenforgalom ismeretlen fogalom.

A cikk további része csak előfizetőink számára elérhető.
Soha nem volt nagyobb szükség önre! A sajtó az olvasókért szabad, és fennmaradásunk előfizetőink nélkül nem lehetséges. Legyen előfizetőnk, tegyen egy próbát velünk és támogassa a demokratikus és liberális Magyarország ügyét!

Neked ajánljuk

Két óra X

Ayn Rand műveiből már több adaptáció is született, de egyik sem mutatta be olyan szemléletesen az oroszországi zsidó származású, ám Amerikában alkotó író-filozófus gondolatait, mint a tőle teljesen független Mountainhead.

Megtörtént események

  • - turcsányi -

A film elején megkapjuk az adekvát tájékoztatást: a mű megtörtént események alapján készült. Első látásra e megtörtént események a 20. század második felének délelőttjén, az ötvenes–hatvanas évek egymásba érő szakaszán játszódnak, a zömmel New York-i illetékességű italoamerikai gengsztervilág nagyra becsült köreiben.

Élet-halál pálinkaágyon

Óvodás korunktól ismerjük a „Hej, Dunáról fúj a szél…” kezdetű népdalt. Az első versszakban mintha a népi meteorológia a nehéz paraszti sors feletti búsongással forrna össze, a második strófája pedig egyfajta könnyed csúfolódásnak tűnik, mintha csak a pajkos leánykák cukkolnák a nyeszlett fiúcskákat.

Egy fölényeskedő miniszter játékszere lett a MÁV

A tavalyi és a tavalyelőtti nyári rajtokhoz hasonlóan a vasúttársaság most sem tudott mit kezdeni a kánikula, a kereslet és a körülmények kibékíthetetlen ellentétével, s a mostani hosszú hétvégén ismét katasztrofális állapotok közt találhatták magukat az utasok.