chili&vanília

Nyár végi krémtrió

Gasztro

Tormás makrélapástétom, bódvalenkei cigánytúrókrém, tojásos-lecsós padlizsán – három nyár végi krém, amelyek gyorsan otthonra fognak találni sokak konyhájában.

A különböző szendvicskrémek, kencék nem csak örök közönségkedvencek, de rendkívül praktikusak is: többnyire néhány hozzávalóból kiadós, több napra elegendő adag készül, továbbá – ami a szeptemberi iskolakezdés tájékán talán nem egy utolsó szempont – általában a gyerekek is hajlandóak megenni. Változatosan lehet kínálni, felhasználni: szendvicskrémként, hasábokra vágott nyers zöldségekkel mártogatósként, pirítósra kenve (kétségtelenül így a legjobb), zöldségekbe töltve (paprika, paradicsom, uborka), vagy kényelmes vendégváróként, partifogásként. Az alábbi mennyiségekből nagyjából fél kiló lesz, így lehet tervezni – hogy ez pontosan hány adag, attól függ, hogy mi a funkciója, milyen egyéb ételek vannak mellette. Hűtőben két-három napig vígan eláll mind a három.

A cikk további része csak előfizetőink számára elérhető.
Ha szeretné elolvasni, legyen ön is a Magyar Narancs előfizetője, vagy ha már előfizetett, jelentkezzen be!

Neked ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.