chili&vanília

Tíz tányér borscs

Gasztro

Tíz tányér borscs

„1984-ben, Kahovkában, Ukrajna Herszoni területén születtem. A Mamushka című szakácskönyvem a kulináris örökségem megőrzéséről és annak a mai világba való átemeléséről szól. Micsoda sokszínűség, és mennyi gasztronómiai kincs jellemezte a hazámat! Az erős ukrán identitásom ellenére mindig nagyon büszke voltam arra a kulturális diverzitásra, amit szerencsésen meg is élhettünk. Az apai nagyanyám Szibériából származott, édesanyám zsidó és besszarábiai gyökerekkel rendelkezik, apám Üzbegisztánban született, vannak örmény rokonaink és osszétiai barátaink” – írja Olia Hercules, a Londonban élő ukrán szakácsnő nagyszerű, első, sikerlistás szakácskönyvében (az­óta kettő további is napvilágot látott, a legutolsó az ukrán nyári konyhák varázslatos világába enged bepillantást). Az alább ajánlott borscs leves is tőle érkezett, és kedvcsinálója szerint annyira finom, hogy akár naponta háromszor is szívesen eszi az ember. Ez a leves nemcsak tápláló és egészséges, hanem könnyen lehet belőle nagy adagot, akár egy kondérnyit is készíteni, akár két-három napra előre. Mellé jófajta, foszlós kenyér és tejföl jár. Ha olyannak főzzük, aki nem fogyaszt sertéshúst, készíthetjük más húsból is az alaplevet, például marhaoldalasból, de szárított gombákkal egyszerűen vegánosítható is.

Ez egy remek cikk a nyomtatott Magyar Narancsból, amely online is elérhető.
Ha szeretné elolvasni, kérjük, fizessen elő lapunk digitális kiadására, vagy ha már előfizető, lépjen be!
Támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Neked ajánljuk

Fülsiketítő hallgatás

„Csalódott volt, amikor a parlamentben a képviselők szó nélkül mentek el ön mellett?” – kérdezte az RTL riportere múlt heti interjújában Karsai Dánieltől. A gyógyíthatatlan ALS-betegséggel küzdő alkotmányjogász azokban a napokban tért haza a kórházból, ahová tüdőgyulladással szállították, épp a születésnapján.

A szabadságharc ára

Semmi meglepő nincs abban, hogy az első háromhavi hiánnyal lényegében megvan az egész éves terv – a központi költségvetés éves hiánycéljának 86,6 százaléka, a teljes alrendszer 92,3 százaléka teljesült márciusban.

Puskák és virágok

Egyetlen nap elég volt ahhoz, hogy a fegyveres erők lázadása és a népi elégedetlenség elsöpörje Portugáliában az évtizedek óta fennálló jobboldali diktatúrát. Azért a demokráciába való átmenet sem volt könnyű.

New York árnyai

Közelednek az önkormányzati választások, és ismét egyre többet hallunk nagyszabású városfejlesztési tervekről. Bődületes deficit ide vagy oda, választási kampányban ez a nóta járja. A jelenlegi főpolgármester első számú kihívója már be is jelentette, mi mindent készül építeni nekünk Budapesten, és országszerte is egyre több szemkápráztató javaslat hangzik el.

Egymás között

Ahogyan a Lázár János szívéhez közel álló geszti Tisza-kastély felújításának határideje csúszik, úgy nőnek a költségek. A már 11 milliárd forintos összegnél járó projekt új, meghívásos közbeszerzései kér­dések sorát vetik fel.

Mit csinál a jobb kéz

Több tízmillió forintot utalt át Ambrózfalva önkormányzatától Csanádalbertire a két falu közös pénzügyese, ám az összeg eltűnt. A hiány a két falu mellett másik kettőt is nehéz helyzetbe hoz, mert közös hivatalt tartanak fönn. A bajban megszólalt a helyi lap is.

Árad a Tisza

Két hónapja lépett elő, mára felforgatta a politikai színteret. Bár sokan vádolják azzal, hogy nincs világos programja, több mindenben markánsan mást állít, mint az ellenzék. Ami biztos: Magyar Péter bennszülöttnek számít abban a kommunikációs térben, amelyben Orbán Viktor is csak jövevény.

„Ez az életem”

A kétszeres Oscar-díjas filmest az újabb művei mellett az olyan korábbi sikereiről is kérdeztük, mint a Veszedelmes viszonyok. Hogyan csapott össze Miloš Formannal, s miért nem lett Alan Rickmanből Valmont? Beszélgettünk Florian Zellerről és arról is, hogy melyik magyar regényből írt volna szívesen forgatókönyvet.

„Könnyű reakciósnak lenni”

  • Harci Andor

Új lemezzel jelentkezik a magyar elektronikus zene egyik legjelentősebb zászlóvivője, az Anima Sound Sys­tem. Az alapító-frontember-mindenessel beszélgettünk.