Az utolsó pillanatban megszavazta a Fővárosi Közgyűlés Budapest módosított költségvetését, amit a közgyűlésben a Kispál és a Borz Múlató című dalának első pár sorával ünnepeltek meg ("Életbe maradunk, bebábozódunk,/ Találunk valakit, valamit mondunk/ Neki, hogy úgyis mindegy, hát gyere,/ Velem halálig – jobb híján – leszel-e?"). Karácsony Gergely nem volt különösen feldobva, nyilván tudja, hogy a Tisza–Podmaniczky–MKKP–DK tandem valóban jobb híján állt csak össze tegnap este.
A módosításra azért volt szükség, mert a Kúria jogszabályba ütközőnek mondta ki, hogy a büdzsét 89 helyett csak 38 milliárd forint szolidaritási adófizetési kötelezettséggel fogadták el tavasszal. A főváros akkor úgy döntött, nem lesz nettó befizető, vagyis csak annyi szolidaritási adót fog befizetni a város a kormánynak, amennyit az állam a feladatok ellátására allokál. Márpedig ez 38 milliárd forint, 51 milliárddal kevesebb, mint amit a kormány kiszámított.
A Kúria döntése szerint azonban ezt nem lehet így beleírni a költségvetésbe – mégiscsak egy jogszabály rendelkezik az adófizetésről, még ha azt vitatja is az adófizető –, ezért július elsejéig adott határidőt a szabálytalanság korrigálására. Damoklész kardja volt ez a főváros számára, hiszen ha nem sikerül határidőre módosítani a rendeletet, nem lesz a városnak költségvetése, ami lényegében működésképtelenséget jelent.
Amit a Kúria kifogásolt, azt voltaképp egy technikai módosítással el lehetett volna intézni úgy, hogy a kiadási soron 38 helyett 89 milliárd forint szerepeljen, a kiadási főösszeg pedig 479 milliárd forintra emelkedjen, a hiányzó 51 milliárdot pedig a bevételi soron egyszerűen követelés címszóval lehet megjeleníteni. A gond tehát nem az volt, hogy a Kúria döntésének hogyan lehet eleget tenni, hanem az, hogy ezzel újra megnyílt a költségvetés vitája.
Ezt a Tisza Párt igyekezett is kihasználni, vagyis újranyithatott korábban már kényszerből lezárt topikokat gazdálkodásról, kiadási tételekről; a Fidesz pedig mindebből próbált hasznot húzni. Például úgy, hogy a múlt hét szerdai rendes közgyűlésen, amikor erre a vitára sor kerülhetett volna, minden előterjesztéshez benyújtottak egy módosítót, ami a Budapest Pride felvonuláshoz kapcsolódott, így a Tiszának vagy jegyzőkönyv által igazoltan be kellett volna állnia a felvonulás mellé vagy igazoltan el kellett volna utasítania.
Nem tette meg, helyette kivonult az ülésteremből. Lényegében mázli, hogy a Pride június 28-án volt, így 30-án még össze lehetett hívni egy rendkívüli közgyűlést, ahol végre a költségvetés kerülhetett a középpontba. A technikai módosítás mellett meg kellett még szavazni egy folyószámlahitel-módosítást, és a BKK 32,5 milliárd forint kintlévőségének faktorlását.
Az este hatra meghirdetett ülés három óra vita majd fél óra egyeztetés után jutott a szavazásig. Magyar Péter még kora este írt bejegyzésében számolt be arról, hogy hosszú telefonbeszélgetést folytatott Karácsony Gergely főpolgármesterrel, amely beszélgetés végén kompromisszumos megoldás körvonalazódott. Vagyis a Tisza megszavazza a költségvetést érintő módosításokat, nem kéri az általa kifogásolt tételek újratárgyalását, nem akadályozza meg a döntéshozatalt.

Magyar azt írta, csak egy ponthoz ragaszkodnak, ahhoz, hogy vizsgálja felül a közgyűlés az OTP Bankkal köttetendő folyószámlahitel-szerződést. A szerződés értelmében a hitelkeretet 80 milliárd forintra emelnék szeptember végéig – eddig küzd a város komoly likviditási problémákkal, amíg be nem folyik az iparűzési adó. A Tisza azt kifogásolta, hogy a szerződésben van egy passzus, amely szerint azonnal felmondja a bank a szerződést, ha a fővároshoz költségvetési biztost jelölnek ki. Ez elvben tök rendben lévő kikötés, hiszen a biztos kijelölése azt jelenti, hogy csődbe ment a város, ám Budapest most nem a maga hibája, hanem a kormány hathatós közreműködése miatt táncol pengeélen.
A Tisza javaslata az volt, hogy ezt a passzust vegyék ki a szerződésből, mert ha benne marad, tálcán kínálják a lehetőséget a Fidesz számára, hogy tényleg bedöntsék Budapestet, és egyébként is keressen a főváros más lehetőséget is a forrásbevonásra, tárgyaljon más bankokkal is. A szerződéskötést pedig ennek fényében tolják ki az eredetileg tervezett július 1-ről augusztus 1-re. A közgyűlési többség elfogadta az augusztusi határidőt és a kifogásolt passzus újratárgyalását, más pénzügyi szereplőkkel azonban nem kíván egyeztetni – a legtöbb önkormányzatnak az OTP nyújt folyószámlahitelt.
Ez egyrészt azt jelenti, hogy megvan a költségvetés, tehát a város működőképes. Másrészt azonban a folyószámlahitelről nem született döntés, vagyis ez júliusban újabb csörtéket jelent majd a felek között. Erre azt mondta Baranyi Krisztina, a Kutyapárt delegáltja, hogy abban a reményben ment el az ülésre, hogy végre kiszámítható mederben mehet tovább a munka, ehelyett megint csak egy hónapra lehet előre látni, ezért ő nem is fogja támogatni ezt a javaslatot. Nem is volt nagyon lelkes senki a teremben.
A közgyűlési többség támogatta a Baranyi Krisztina, Vitézy Dávid és Karácsony Gergely együttes javaslatát, hogy a főváros helyzetéről külön kommunikáljanak hirdetési kampány keretében, vagyis tájékoztassák a lakosságot arról, hogy minden szolgáltatásromlásért a kormány tehető felelőssé. A Tisza külön szavazást kér arról a módosító javaslatról, amely arról szólt, hogy augusztus 20-án minimálisra csökkenjen a közlekedési szolgáltatás, csak délután négyig járjanak a járművek, mint december 24-én. Ezt végül nem is támogatta a többség.