Drag Queen Hungary: „Megmutatni a világnak, hogy létezünk”

Fotógalériánk az idei Drag Queen Hungary versenyről.

Idén július 16-án rendezték meg az évek óta futó drag queen versenyt, a Drag Queen Hungary-t. Míg külföldön számos ilyen versennyel találkozunk, addig Magyarországon ez az egyetlen nagyszabású megmérettetés a drag queenek körében. A tavalyi háromszáz fős nézőtér helyett idén a Belvárosi Színházban már körülbelül ötszázan nézhették a profi és amatőr kategóriában versengőket. (A drag queen az angol dressed as a girl = lánynak öltözött kifejezésből jön; olyan férfiakra használják, akik feltűnő módon nőnek öltöznek, kifejezetten szórakoztatás, előadás céljából.)

„Egy kezdeményezés, egy verseny, egy felület, ahol megmutathatod azt az arcodat, amit eddig csak otthon a tükör előtt láttál. Ezt az utat elkezdeni nehéz, fenntartani még nehezebb, de a cél, hogy megmutassuk a nagyvilágnak: létezünk” – áll a Drag Queen Hungary honlapján. Mint írják, a verseny arról szól, hogy elsősorban a kezdő drag queenek kapjanak lehetőséget, hogy felléphessenek és megmutathassák, mire képesek. Éppen ezért lehetett jelentkezni a profi kategória mellett az amatőrbe is, a verseny különösen nagy hangsúlyt fektet a feltörekvő tehetségekre.

Akiknek ez a verseny rendkívüli fontossággal bír, a legtöbben maguk készítik a fellépő ruháikat, heteket, vagy akár hónapokat is töltenek azzal, hogy megtalálják a megfelelő parókát és kikísérletezzék a tökéletes sminket. A megmérettetésre sokan már március óta készülnek.

A helyszín és a támogató közeg sokat jelent; a fellépők elmondták, a Drag Queen Hungary sokat segít abban, hogy önmaguk lehessenek, megmutassák valódi arcukat, ráadásul, aki elnyeri a koronát, fellépési lehetőséget is kap. A versenyzők szerint a legfontosabb mégis az, hogy ezzel a versennyel felhívják a figyelmet a drag queenek létezésére, a drag mozgalomra, nem csak a Pride hetében vagy hónapjában, hanem az év minden napján.

Mert, ahogy a szervezők vallják: „Egy drag feladata, hogy tükröt tartson nekünk, földi halandóknak, akik a szürke hétköznapokat átvészelve láthatnak egy csodát, vagy éppen olyan dolgot, ami megfog és magával ránt. Ezt az illúziót képes megteremteni egy drag queen. Nagyon nehéz feladat, főleg egy olyan kritikus világban, mint a mai.”

Fotóinkkal mutatjuk most be ezt a világot, ezt az illúziót a verseny éjszakájáról.

 
Mia Szösz és Emma Rebel
Fotó: Palágyi Barbara

 
Fotó: Palágyi Barbara

 
Emma öltözik a bevonuló ruhájába
Fotó: Palágyi Barbara

 
Myra Pixel
Fotó: Palágyi Barbara

 
Fotó: Palágyi Barbara

 
A sminkverseny egyik kiemelkedő versenyzője
Fotó: Palágyi Barbara

 
Fotó: Palágyi Barbara

 
Luna Diamond
Fotó: Palágyi Barbara

 
Fotó: Palágyi Barbara

 
A show előtti közös bátorítás
Fotó: Palágyi Barbara

 
Zelektra és Bloom gyakorolnak a professzionális kategória versenyére
Fotó: Palágyi Barbara

 
Bonnie Andrews műsorvezető köszönti a közönséget
Fotó: Palágyi Barbara

 
Az amatőr kategória egyik versenyzője
Fotó: Palágyi Barbara

 
Egy környezettudatos divattervező bemutatójának főszereplője, Bonnie, aki a "Föld sorsát viseli a fején"
Fotó: Palágyi Barbara

 
Mia Szösz, az amatőr kategória királynője
Fotó: Palágyi Barbara

 
Zelektra táncosaival a színpadon. Ő lett a professzionális kategória egyik udvarhölgye
Fotó: Palágyi Barbara

 
Katherine Taylor, a professzionális kategória másik udvarhölgye
Fotó: Palágyi Barbara

 
Idén Bloomot koronázták a professzionális kategória királynőjévé
Fotó: Palágyi Barbara

 
Mia Szösz és barátai
Fotó: Palágyi Barbara 

 
Bloom fejére helyezi a koronát
Fotó: Palágyi Barbara

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

És meghalni a gyönyörtől

„A fájdalom politikai kérdés, a gyönyör politikai kérdés” – okítja a haldokló Mollyt (Michelle Williams) egy gyönyörű leszbikus (Esco Jouléy), aki egy személyben radikálisan szabad szexuális felfedező és empatikus szociális munkás is.

Végtére is a gyerek az első

Lehet-e hazugságra építeni értelmes életet, főleg másokét, a családtagjainkét, a gyerekünkét? Persze kizárólag az ő érdekükben! Van-e olyan érdek, ami fontosabb, mint az igazság?

Kísérleti fizika

Öveges József fizikus, piarista szerzetes, tanár, mondhatni mé­dia­­sztár volt a hatvanas–hetvenes években. Közvetlen stílusban, élvezetesen előadott ismeretterjesztő előadásai és a közben bemutatott kísérletek tették ismertté.

Micimackóék felnőttek

Ládaasztal a fő díszletelem a Három Holló pincehelyiségének apró színpadán, olyan, amilyenek mellett a fesztiválokon szoktunk iszogatni. Körülötte jégkockához hasonló, hol egységes kékben, hol különböző színekben pompázó ülések. Gyerekként nem egészen így képzeltük a Százholdas Pagonyt.

A ház torka

Egy Pireneusok mélyén megbújó faluban, a Clavell házban a család egyik nőtagja éppen haldoklik. Hörgő, bűzölgő, démonisztikus tusa ez, pokoli gyötrelem. Nem véletlenül gondolunk a pokolra és érezzük meg egy földöntúli lény jelenlétét.

Mi a művészet?

Hazánk kulturális miniszterének, Hankó Balázsnak – aki a 2023-as és a 2024-es szja-bevallásának „munkáltató” rovatába is „Kultúrális és Innovációs Minisztériumot” írt – érezhető, napi gondjai vannak a nyelvhasználattal.

A javaik és az életük

Válaszolnak… Az a legjobb ebben a szánalmas bolhacirkuszban, hogy válaszolnak, és megmagyarázzák. Hogy az nem is úgy van, mert nem is az övéké, csak épp náluk van, valahogy. Bérelték, lízingelték, amikor egy percre nem figyeltek oda, a nyakukba akasztotta valaki vagy valami. Néztem a tájat, és rám esett, a Jane Birkin meg a táskája, szerencsére nem az egész Gainsbourg család, gyerekkel, kutyával, szivarral.

Honfiak  

–Librettó–

(A helyszín az első négy felvonásban mindvégig a miniszterelnök dolgozószobája.)

Nemcsak a hősök arcai

82 éve, 1943. április 19-én kezdődött, és szűk egy hónapig tartott a varsói gettófelkelés. Miközben a nácik leszámoltak az alig felfegyverzett lázadókkal, porig rombolták a zsidók számára kijelölt városrészt, a túlélőket pedig haláltáborokba küldték, Varsó többi része a megszállás hétköznapjait élte. Hogyan emlékezik ma Lengyelország a világháború alatti zsidó ellenállás legjelentősebb mozzanatára?

„A legkevésbé sem keresztényi”

A nyugati populista mozgalmak és pártok a kereszténység kifacsart értelmezését használják fegyverként a hatalomért folytatott harcban, miközben a hagyományos kereszténydemokrácia identitásválságba került. A Princeton University professzora arra is figyelmeztet: legalább mi ne beszél­jünk szélsőjobboldali „hullámról”.