tévéSmaci

Kecskefészek

  • tévésmaci
  • 2018. augusztus 5.

Interaktív

Amikor Sztupa és Troché másodszor sütötték el ugyanazt a viccet, kivételesen Sztupa volt a tettes, pedig inkább Trochéra volt jellemző az ilyesmi. Mentségükre legyen mondva, hogy épp az uruluzitániai szakrendelés várójában ücsörögtek, s nagyon úgy nézett ki, hogy még sokáig nem kerülnek sorra, mert mióta a Megfigyelési Főosztály minden belső és külső munkatársának kötelezővé tették a gyakorlatilag bajkonuri szintű, minden nyavalyára kiterjedő orvosi vizsgálatot, seregek futkostak leletekkel a kézben föl-alá a párt rendelőjében. Uruluzitániáról szemészetre, szemészetről fülészetre, fülészetről szülészetre… Sztupáéknak különösen szerencsétlenül jött ki a lépés, mert valami titkos dolog kiszagolása érdekében a komplett kosárlabda-válogatottat beszervezték ideiglenesen kémnek, s most mind ott ültek az uruluzitánián, izzadt lapátkezükben szorongatva a beutalójukat. Bár nem tartozik ide, de annyit elárulhatunk, valahol nyugaton be kellett nézni egy magas kerítés mögé, s az ilyesmihez jó szemű, colos fickókra volt szüksége a néphadseregnek. Az nem elég, hogy ott volt a női válogatott is, s az sem, hogy biztos, ami biztos alapon behívták Buzek Öcsit, a Csepel kapitányát is a röplabdásoktól, de hirtelen a férfi kosárlabda-válogatott tagja lett Zoli és Ricsi, a Liliputi Cirkusz két ismert bohóca is. Ők akkoriban a tévétornában is szerepeltek, de nem ezért esett rájuk a választás, hanem azért, mert volt egy számuk, amikor egymás nyakába állva alakítottak egy csuda magas kosárlabdázót, s a közönség még a 100. jubileumi előadás után sem hitte el, hogy két emberről van szó. Egyszer még a Harlem Globetrottersszel is játszhattak, persze abban a csapatban, amelyik rendre megette a vicces cseleket. Na, az ő uruluzitániai vizsgálatuk aztán kivált elhúzódott.

Pénteken (6-án) este óránként indulnak a figyelemre méltó műalkotások, ezért az utolsót kivéve mindegyikből jó okkal lehet kiszállni: kezdődik a másik. A Dunán kezdünk, mint rendesen, fél kilenc előtt nekifognak Az ifjú Viktória királynőnek, ez alighanem egy sci-fi lesz, mert nevezett koronás főről köztudott, hogy sose volt fiatal. A dolgozat persze telis-tele van jobbnál jobb brit színészekkel, köztük is Rupert Friend barátocskánkkal, aki nem is feltétlenül a Homeland óta bír a gyengénk lenni, hanem eleve gerjedünk a Rupert nevű színészekre: Rupert Graves már a Scott & Bailey óta kedvencünk, s lássuk be, hogy Rupert Daviesnél anya még nem szült jobb Maigret felügyelőt, de Rosztov grófot sem. Ezek után a Cinemaxon már bolhafing lesz a Kerítések c. film Denzel Washingtonnal, amiről logikusan a Cinemax 2-re menekülhetünk (nem tetszik az 1-es műsor, elvtárs?!), amikor elkezdődik a Hawaii (című román film).

Szombaton a hamar Benedict Cumberbatch szobrává emelkedő Benedict Cumberbatch lát hozzá ugyancsak a Cinemaxon este nyolckor a cumberbatchkedéshez, amit aztán vagy öt részen át folytatni is fog Patrick Melrose alakmásaként. A David nevű színészeket is nagyon szeretjük, különös tekintettel bizonyos Suchetra és Dávid Kiss Ferencre, szovjet hírszerzőt úgy még nem adott senki fia, mint ő az Ordasok közöttben (Dold-Mihajlik-adaptáció).

Hétfőn este 11-kor a Paramount Channelen lesz a Brazil, Terry Gilliam híres álfilmje.

Csütörtökön este meg a Film Cafén lelőjük a Herodokat, legalább egyet. És persze a tévét.

Figyelmébe ajánljuk

Aki úton van

Amikor 2021 nyarán megjelent Holi, azaz Hegyi Olivér első lemeze, sokan egy újabb izgalmas hazai rapkarrier kezdetét látták az anyagban.

A franciák megértették

Ritkán halljuk az isteneket énekelni. Néhanapján azonban zongoráznak, szájharmonikáznak és még gitároznak is. Legutóbb Párizs elővárosában, Boulogne-Billancourt-ban, a Szajna partján álló La Seine Musicale kulturális központban történt ilyen csoda.

Hitler fürdőkádjában

Lee Miller a múlt század húszas–harmincas éveinek bevállalós top divatmodellje volt, igazi címlaplány, de festette Picasso, fotózta és filmezte Man Ray, utóbbi élt is vele, és mentorálta mint fotóművészt.

Csaló napfény

Igaz, hamis, tény, vélemény, valóság és fikció. Ilyen és ehhez hasonló címkéket sietünk felnyalni a ránk zúduló információhalom darabjaira, hogy a kontroll, a rend illúziójával nyugtassuk magunkat és ne kelljen szembesülnünk vele, hogy nem létezik bizonyosság, csak kellően szűkre húzott nézőpont.