Szomorúnak nevezte, hogy a hazájukban dúló konfliktusok elől menekülőket „zárt ajtók és politikai számítások miatt páncélba burkolt szívek várják.” A katolikus egyházfő az alkalmat arra is kihasználta, hogy bírálja a haszonlesést és a hatalmat. Kitért arra, hogy vannak olyan családok, amelyeket „szétrombolt az árulás és a rosszindulat és az önzés ártalmas kísértése.”
Ferenc Pápa a világ egyik keresztjének nevezte, hogy lehetnek emberek, akik „éheznek a kenyérre és a szeretetre.” Másokat „elhagyják még a saját fiaik és rokonaik.” Ugyancsak a világ keresztje, hogy „népek szomjaznak az igazságra és békére” és „nincs meg nekik a hit vigasza.”
Bírálta „az emberiséget, amely a bizonytalanság és a pillanat kultúrájának sötétségében tévelyeg.” Ferenc pápa megemlítette azokat a hívőket is, aki Isten szavainak megfelelően akarnak élni", de „háttérbe szorítják és még a saját családtagjaik is.” Mások, akik „megpróbálják elvinni a világnak Isten fényét, nevetségessé és megszégyenítetté téve érzik magukat.”
Az egyházfő végül felemelte szavát az emberek gyengeségei, a képmutatásuk, az árulásaik, bűnek és megszegett ígéreteik ellen. A pápai imával véget ért Rómában a via crucis (keresztút) szertartás.
(MTI)
Ferenc pápa szerint a kerítés nem megoldás a migrációs problémákra
A katolikus egyházfő Marokkóba látogatott. A menekültáradatra "sohasem fog megoldást jelenteni a fizikai akadályok emelése, félelemkeltés másokban vagy a segítség megtagadása azoktól, akik jogosan törekszenek egy jobb életre maguknak és családtagjaiknak" - idézi Ferenc pápa szavait az MTI. A pápa szerint valódi béke csak a társadalmi igazságosság elérésével valósul meg, s ez elengedhetetlen a politikai békétlenség és a gazdasági egyenlőtlenségek enyhítéséhez.