Tunéziai férfi ölt meg egy francia rendőrnőt

  • Narancs.hu/MTI
  • 2021. április 23.

Külpol

A késsel támadó tettest lelőtték az áldozat kollégái.

Késsel támadt egy rendőrnőre egy férfi a franciaországi Rambouillet-ben pénteken délután fél háromkor. A Párizstól délnyugatra, 57 kilométerre lévő 26 ezres város rendőrőrse előtt a sértett egy ideig csak járkált telefonjával a kezében, aztán megszúrta az ebédszünetéről épp visszaérkező, 49 éves rendőrnőt, aki a helyszínen belehalt a sérüléseibe. A nyakán is megsebesült.

A 37 éves támadót, akinek eddig nem volt dolga a hatóságokkal, két rendőr meglőtte. Később ő is meghalt. Tunéziai származású volt. Azt, hogy miért támadott, nem lehet tudni, de a Le Monde azt írja, az eset szemtanúi hallották, ahogy azt kiáltja,  „Allah akbar”.  Ezt később a rendőrség cáfolta.

Az ügyet elkezdte vizsgálni a terrorellenes ügyészség, Jean Castex miniszterelnök és Gérald Darmanin belügyminiszter is a tragédia helyszínére ment. 

 

 

Figyelmébe ajánljuk

Magyar Péter szupersztár

Napok alatt tökéletesen összeállt a Tisza Párt által koordinált zarándokút, Magyar Péter speciális országjárás keretében gyalogol el Budapestről Nagyváradra. De miért nem a sajtószabadsággal foglalkozik? Elmondta.

Erőltetett párhuzamok

Mi lehetne alkalmasabb szimbóluma a női létezésnek, mint a haj? Úgy élettanilag (a másik nemre gyakorolt vonzereje a minden individuális szempontot megelőző fajfenntartást szolgálja), mint kulturálisan (a néphagyomány gazdag, még az életet szervező világképre vonatkozó szimbolikájától a jelenkori társadalmak meglehet partikuláris, de mindenképpen jelentéssel bíró ún. trendjeiig) vagy spirituálisan (minden tradíció megkülönböztetett jelentőséget tulajdonít a hajnak).

Prokrusztész-ágy

A francia-algériai rendező filmjének eredeti címe (L’air de la mer rend libre – a tengeri levegő szabaddá tesz) a középkori német jobbágyok ambícióinak szabad fordítása (Stadtluft macht frei – a városi levegő szabaddá tesz).

Felelős nélkül

  • - turcsányi -

Van az a némileg ásatag, s nem kicsit ostoba vicc, amely szerint az a mennyország, ahol angol a rendőr, olasz a szakács, francia a szerető, német a szerelő, svájci a szervező. A pokol meg az, ahol… és itt máshogy rendezik egymáshoz a fenti szerepeket és nemzetiségeket. Nos, ez a – színigaz történetet dramatizáló – négyrészes brit sorozat még ennyi viccelődést sem enged a nézőinek.