Séta

Kalandozás Budapest gyomrában

  • - urfi -
  • 2015. április 9.

Lokál

Városi séta és szerepjáték – olvasta felvont szemöldökkel a szervezett interaktivitástól idegenkedő recenzens az alcímet, és az aggodalom újult erővel tolult fel benne, amikor a Közvágóhíd udvarán a két bátor önként jelentkező előre kijelölt, ellentétes álláspontja védelmében nekiállt vitatkozni arról, szükséges-e központosítani a hentesmunkát Pesten. De a félelem feleslegesnek bizonyult, hiszen a résztvevők ugyanúgy szellemesen, okosan és lazán érveltek, ahogy a második páros az új malom megépítésének rentábilis voltáról. Most vagy az van, hogy városi sétákra csak okos és kedves emberek járnak, vagy – és mégiscsak ez látszik valószínűbbnek – ez a műfaj valamiért a legjobbat hozza ki mindenkiből.

false

A kiscsoportos foglalkozás terepe ezúttal a 19. században virágzó ferencvárosi élelmiszeripar. A Közvágóhíd, a Hungária Malom és a Zwack gyár egymás mellett sorakozik, de régi funkcióját csak „az Unicum szíve” őrzi. Ennek látogatóközpontját is megtekintjük, ami nem túl fantáziadús ötlet, hiszen egy ismert múzeumról van szó, de a séta kontextusában többletjelentése lesz ennek is. A részletgazdag vezetés ugyanis nem csupán a különféle mesterségek üzleti és technikai körülményeit teszi átélhetővé, hanem azt a világot is, amelynek helyén most a Soroksári út élhetetlen sztrádája és irodaházai sorakoznak. Régen minden jobb volt, azóta már a híres hentescsalád, Brauchék csillaga is leáldozott – a séta vége mégsem szomorú, mert a Mester utcai hentesüzlet feltámadt, és a kolbász benne él és uralkodik mindörökké.

Szervezi a Bupap, sétavezető: Somogyi-Rohonczy Zsófia, március 21.

Figyelmébe ajánljuk

A kis pénzrablás

  • - ts -

Gyakorlatilag másodpercre ugyanakkor járunk Németország történelmében, mint a Good bye, Lenin! hősei. Az ország még két részben van, de a fal már ledőlt, a tegnap még oly zord határőrök már csak az üstöküket vakargatják, s nézik, hogyan suhannak el a Barkasok.

Papírpapság

Tradíció és haladás – a művészetektől a politikáig évszázadok óta ez a kettő harcol egymással, miközben a békésebb időszakokban jinként és jangként egészíthetik ki a másikat.

Becsap

  • Kiss Annamária

Irtó hangosan, ajtócsapkodással és kiabálással kezdődik a Budaörsi Latinovits Színházban tíz éve színpadra állított, most pedig a Vígszínházra hangszerelt Liliomfi-előadás. Ifj. Vidnyánszky Attila rendezte, és Szigligeti Ede nyomán Vecsei H. Miklós írta a szövegkönyvet és a dalszövegeket.