A Star Wars-sorozat valódi hőse John Wayne unokája
806_top_story_lead.jpg
The Mandalorian

A Star Wars-sorozat valódi hőse John Wayne unokája

Mikrofilm

A The Mandaloriannal kapcsolatban mindenki Baby Yoda-ról beszél, de a főhős jellegzetes járása nem ismerős valahonnan?

A Star Wars-univerzumban az elmúlt években nem éppen úgy alakultak a dolgok, ahogy azt a Disney szerette volna - ebben a cikkben szedtük össze, miként bukdácsoltak a legújbb trilógia filmjei és hogyan érkezett megmentőként a The Mandalorian című tévésorozat.

A Disney nem tanul: a mozik után sorozatokban tolják túl a Star Warst

A filmektől már megcsömörlöttünk, következnek a tévéműsorok! A Disney 2012-ben vette meg a Lucasfilmet, azzal együtt pedig a Star Wars-franchise jogait is. Akkoriban sokan tartottak tőle, hogy következik a Miki egér mintás Darth Vader, a táncbetétekkel tarkított fénykard párbaj vagy épp az űrhajókon nagy számban felbukkanó hercegnők kora, s ezzel nem is tévedtek akkorát a károgók, Kylo Rent ugyanis a mai napig egy lapon emlegetik Arióbbivalellel, Jázminnal és Hófehérkével.

Még le sem pörgött az első évad, amikor a nagy sikerre való tekintettel bejelentették a folytatást, most pedig még ennél is gyorsabban, már a bemutató előtt döntés született a harmadik szezonról. A Disney-nél már most biztosra veszik a folytatás sikerét, minden bizonnyal jogosan: a második évad ugyanis az eddigi bejelentések szerint minden tekintetben nagyobb szám lesz elődjénél.

Kiszolgálják a fanokat

Egy rakás közkedvelt Star Wars-karakter feltűnhet benne: bemutatkozhat a rajzfilmsoroztokból ismert Ashoka Tano és Bo-Katan Kryze, valamint végre feltűnhet az óriási közönségkedvencnek számító Boba Fett is. Az pedig már csak hab a tortán, hogy Robert Rodriguez is beugrik majd a buliba rendezőként.

Habár a sorozatból valódi kultusz csak Baby Yoda körül alakult ki, a maszkok és jelmezek alatt igazi sztárok alakították a karaktereket: Pedro Pascal, Nick Nolte, Taika Waititi, Werner Herzog, vagy épp Gina Carano. Nagy részük a folytatásra is visszatér, ráadásul olyanok csatalkoznak hozzájuk, mint Rosario Dawson vagy épp Timothy Olyphant.

Apropó maszkok és jelmezek: mivel a sorozat egyik lényeges eleme, hogy a főhős soha, semmilyen körülmények között nem válik meg maszkjától, rengeteg pletyka, vicc és találgatás övezte az első évadot azzal kapcsolatban, valóban Pedro Pascalt láthatjuk-e, vagy ő csak a karakter hangját kölcsönözte.

Ki van a sisak mögött?

Mint kiderült, előfordult, hogy Pascal nemcsak jeleneteket és forgatási napokat, hanem konkrét, teljes epizódokat is kihagyott – az elsősorban színésznőként ismert Bryce Dallas Howard (A segítség, Jurassic World) által rendezett negyedik epizód munkálataiban például azért nem vett részt, mert a Lear király Broadway-adaptációját próbálta.

Hogy akkor mégis, ki alakította Mandot? Természetesen több dublőr is felöltötte az ikonikus gúnyát, Pascalt azonban legtöbbször nem más helyettesítette, mint John Wayne unokája, Brandon Wayne. Minden idők legismertebb filmes cowboyának rokona hol máshol találkozhatott volna a The Mandalorian alkotójával, Jon Favreu-val, mint a Cowboyok és Űrlények című sci-fi forgatásán.

Brendan Wayne

Brendan Wayne

Fotó: Facebook/Brendan Wayne

 

A Star Wars-sorozatot azonban annyira hétpecsétes titok övezte, hogy Wayne csak a képernyőteszten tudta meg, kinek a bőrébe is kell bújnia. Végül – Pedro Pascallal ellentétben – az első évad minden egyes epizódján dolgozott; sőt, neki kellett megtanítania Pascalnak a Mandora annyira jellemző, jellegzetes járást is.

A The Mandalorian egyébként nagyrészt western-elemekre építkezik, és maga a főhős is sok hasonlóságot mutat John Wayne klasszikus, magányos és szűkszavú westernhőseivel, így bizonyos értelemben Brandon Wayne nem tett mást, mint továbbvitte nagyapja hagyományait.

Itt megnézheti a híres pisztolyhős jellegzetes járását:

Figyelmébe ajánljuk

Fülsiketítő hallgatás

„Csalódott volt, amikor a parlamentben a képviselők szó nélkül mentek el ön mellett?” – kérdezte az RTL riportere múlt heti interjújában Karsai Dánieltől. A gyógyíthatatlan ALS-betegséggel küzdő alkotmányjogász azokban a napokban tért haza a kórházból, ahová tüdőgyulladással szállították, épp a születésnapján.

A szabadságharc ára

Semmi meglepő nincs abban, hogy az első háromhavi hiánnyal lényegében megvan az egész éves terv – a központi költségvetés éves hiánycéljának 86,6 százaléka, a teljes alrendszer 92,3 százaléka teljesült márciusban.

Puskák és virágok

Egyetlen nap elég volt ahhoz, hogy a fegyveres erők lázadása és a népi elégedetlenség elsöpörje Portugáliában az évtizedek óta fennálló jobboldali diktatúrát. Azért a demokráciába való átmenet sem volt könnyű.

New York árnyai

Közelednek az önkormányzati választások, és ismét egyre többet hallunk nagyszabású városfejlesztési tervekről. Bődületes deficit ide vagy oda, választási kampányban ez a nóta járja. A jelenlegi főpolgármester első számú kihívója már be is jelentette, mi mindent készül építeni nekünk Budapesten, és országszerte is egyre több szemkápráztató javaslat hangzik el.

Egymás között

Ahogyan a Lázár János szívéhez közel álló geszti Tisza-kastély felújításának határideje csúszik, úgy nőnek a költségek. A már 11 milliárd forintos összegnél járó projekt új, meghívásos közbeszerzései kér­dések sorát vetik fel.

Mit csinál a jobb kéz

Több tízmillió forintot utalt át Ambrózfalva önkormányzatától Csanádalbertire a két falu közös pénzügyese, ám az összeg eltűnt. A hiány a két falu mellett másik kettőt is nehéz helyzetbe hoz, mert közös hivatalt tartanak fönn. A bajban megszólalt a helyi lap is.

Árad a Tisza

Két hónapja lépett elő, mára felforgatta a politikai színteret. Bár sokan vádolják azzal, hogy nincs világos programja, több mindenben markánsan mást állít, mint az ellenzék. Ami biztos: Magyar Péter bennszülöttnek számít abban a kommunikációs térben, amelyben Orbán Viktor is csak jövevény.

„Ez az életem”

A kétszeres Oscar-díjas filmest az újabb művei mellett az olyan korábbi sikereiről is kérdeztük, mint a Veszedelmes viszonyok. Hogyan csapott össze Miloš Formannal, s miért nem lett Alan Rickmanből Valmont? Beszélgettünk Florian Zellerről és arról is, hogy melyik magyar regényből írt volna szívesen forgatókönyvet.

„Könnyű reakciósnak lenni”

  • Harci Andor

Új lemezzel jelentkezik a magyar elektronikus zene egyik legjelentősebb zászlóvivője, az Anima Sound Sys­tem. Az alapító-frontember-mindenessel beszélgettünk.