Barátnőt, múzsát keres Lars von Trier

  • narancs.hu
  • 2023. augusztus 16.

Mikrofilm

„Parkinson-kórom, OCD-m és jelenleg kontroll alatt tartott alkoholizmusom van” – jellemzi magát társkeresős Instagram-üzenetében A nimfomániás rendezője.

Lars von Triert tavaly, 66 éves korában diagnosztizálták Parkinson-kórral, azonban már akkor bejelentette: kezeléset kap, hogy minél hamarabb befejezhesse kultsorozata, A Birodalom folytatását. A jelek szerint azonban további filmet, sőt, filmeket tervez, melyekhez múzsára/barátnőre van szüksége. A nimfomániás, a Melankólia és a Dogville – A menedék rendezője az Instagramon közzétett videóban keres partnert magának.

„Nem is tudom, ezúttal mibe rángattam bele magam. Mielőtt elmerülnék saját önelégült reklámozásomban, hadd tisztázzak pár dolgot: 67 éves vagyok. Parkinson-kórom, OCD-m (obszesszív-kompulzív zavar) és jelenleg kontroll alatt tartott alkoholizmusom van. Röviden, egy kis szerencsével még kell bennem lennie néhány tisztességes filmnek” – fogalmazott a dán rendező. „Mindez a javasolt mód szerint nem más, mint egy régimódi kapcsolatkereső hirdetés, amelyben anélkül, hogy a legkevessebb dolgot is tudnék a közösségi médiáról, nőnemű barátnőt/múzsát keresek. A rinyálás ellenére meg vagyok győződve róla hogy a jobb napokon, megfelelő társaságban elbűvölő partner tudok lenni” – jellemezte magát.

A hirdetésben ugyan nem hangsúlyozta, de von Trier mindezek mellett kifejezetten provokatív alaknak számít: a Cannes-i filmfesztiválon például nácinak nevezte magát, amiből karrierje egyik legnagyobb botránya kerekedett. Ezt követően azt mondta, soha többé nem nyilatkozik a sajtónak, de a Melankólia premierje előtt a Magyar Narancs kérdéseire azért még válaszolt: elmondta például, hogy torkig van Hitlerrel. Korábban sem álltak tőle távol a botrányok: a Manderlay című filmjében a kamera előtt végeztek ki egy szamarat, emiatt John C. Reilly ott is hagyta a produkciót. Mi legutóbb A ház, amit Jack épített című filmje kapcsán interjúztunk vele.

Von Trier tavaly a The New Yorkernek nyilatkozta betegsége kiderülése után, hogy tudna élni további filmek készítése nélkül is. „Nagyon is tisztában vagyok azzal a kockázattal, amit csak öregember filmeknek nevezek. Ezek azok a filmek amelyek csak azért jönnek létre, mert van egy házad, ami túl nagy, és arra törekszel hogy megismételd korábbi sikereidet.” Hamarosan azonban megjött az alkotói kedve, a Varietynek például úgy fogalmazott: a betegségét nem tudja elmulasztani, de a tünetek ellenére tud dolgozni. „Csak hozzá kell szoknom a remegéshez, és hogy ne szégyelljem magam az emberek előtt. Aztán pedig folytatom, mert mi mást is tehetnék?” – tette fel a költői kérdést; most pedig elérkezettnek látta az időt, hogy mindehhez partert keressen. Korábban kétszer volt már házas, 1987-1996 között Cæcilia Holbek, 1997-2015 között Bente Frøge volt a felesége.  

Az Antikrisztus alkotója a bill [dot] mrk [dot] lars [at] gmail [dot] com e-mailcímre a barátnők és múzsák érdeklődését.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyos valóságot arról, hogy nem, a nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésen.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Tendencia

Minden tanítások legveszélyesebbike az, hogy nekünk van igazunk és senki másnak. A második legveszélyesebb tanítás az, hogy minden tanítás egyenértékű, ezért el kell tűrni azok jelenlétét.

Bekerített testek

A nyolcvanas éveiben járó, olasz származású, New Yorkban élő feminista aktivista és társadalomtudós műveiből eddig csak néhány részlet jelent meg magyarul, azok is csupán internetes felületeken. Most azonban hét fejezetben, könnyebben befogadható, ismeretterjesztő formában végre megismerhetjük 2004-es fő műve, a Caliban and the Witch legfontosabb felvetéseit.

„Nem volt semmi másuk”

Temették már el élve, töltött napokat egy jégtömbbe zárva, és megdöntötte például a lélegzet-visszatartás világrekordját is. Az extrém illuzionista-túlélési-állóképességi mutatványairól ismert amerikai David Blaine legújabb műsorában körbejárja a világot, hogy felfedezze a különböző kultúrákban rejlő varázslatokat, és a valódi mesterektől tanulja el a trükköket. 

Játék és muzsika

Ugyanaz a nóta. A Budapesti Fesztiválzenekarnak telefonon üzenték meg, hogy 700 millió forinttal kevesebb állami támogatást kapnak az együttes által megigényelt összegnél.

A klónok háborúja

Március 24-én startolt a Tisza Párt Nemzet Hangja elnevezésű alternatív népszavazása, és azóta egyetlen nap sem telt el úgy, hogy ne érte volna atrocitás az aktivistákat.

Hatás és ellenhatás

  • Krekó Péter
  • Hunyadi Bulcsú

Az európai szélsőjobb úgy vágyott Donald Trumpra, mint a megváltóra. Megérkezik, majd együtt elintézik „Brüsszelt” meg minden liberális devianciát! Ám az új elnök egyes intézkedései, például az Európával szemben tervezett védővámok, éppen az ő szavazó­táborukat sújtanák. Egyáltalán: bízhat-e egy igazi európai a szuverenista Amerikában?

„Egy normális országban”

Borús, esős időben több száz fő, neonácik és civilek állnak a Somogy megyei Fonó község központjában. Nemzeti és Mi Hazánk-os zászlók lobognak a szélben. Tyirityán Zsolt, a Betyársereg vezetője és Toroczkai László, a szélsőjobboldali párt elnöke is beszédet mond. A résztvevők a lehangoló idő ellenére azért gyűltek össze szombat délután, mert pár hete szörnyű esemény történt a faluban. Március 14-én egy 31 éves ámokfutó fahusánggal rontott rá helyi lakosokra: egy középkorú és egy idős nő belehalt a támadásba, egy idős férfi súlyos sérüléseket szenvedett.