Folytatást kap minden idők legjobb zenés áldokumentimfilmje

  • narancs.hu
  • 2024. március 14.

Mikrofilm

Rob Reiner rendező nem akárkiket kért fel rövid, ún. cameoszerepekre az új mozihoz.

Két éve jelent meg először a hír, hogy legacy sequelt, azaz egyfajta folytatást kaphat A turné. Rob Reiner áldokujánál aligha készült viccesebb és emlékezetesebb film a rockzenéről, és úgy általában a zeneiparról. A film Anglia leghangosabb zenekarát, a sosemvolt Spinal Tapet mutatja be. A mozi ma már igazi klasszikusnak számít, ami tele van ikonikus jelenetekkel: gondoljunk csak a színpadra ereszkedő, alig félméteres Stonehenge-re, vagy a banda erősítőjére, amely minden másnál 1 fokkal hangosabb, hiszen fokozatai 10 helyett egészen 11-ig tekerhetőek.

Az 1984-es film folytatását a 40. évfordulóra, azaz épp 2024-re ígérték, hosszú ideje azonban semmi hír nem érkezett róla. Aztán az előző év végén Rob Reiner maga jelentette be, hogy olyan nagyságokat kért fel cameóra, mint Paul McCartney, Elton John, vagy épp Garth Brooks – most pedig az is kiderült, hogy nemrég a forgatás is elkezdődött, így hamarosan valóban elkészülhet a második rész. A hírek szerint ez azt mutatja majd be, hogy a Spinal Tap 15 évvel utolsó koncertjük után ismét összeáll egy fellépés kedvéért. Azt egyelőre nem tudni, hogy számol el a film a maradék 25 évvel, az azonban szintén kiderült, hogy napjaink egyik legismertebb dobosa, Questlove is feltűnik majd a filmben. Ez már csak azért is érdekesnek ígérkezik, mert a film szerint a banda több korábbi dobosa is furcsa halált halt: van aki egy bizarr kerti balesetben hunyt el, más hányásba fulladt (valószínűleg nem is a sajátjába), ketten meg spontán emberi égésnek estek áldozatul a színpadon.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Két óra X

Ayn Rand műveiből már több adaptáció is született, de egyik sem mutatta be olyan szemléletesen az oroszországi zsidó származású, ám Amerikában alkotó író-filozófus gondolatait, mint a tőle teljesen független Mountainhead.

Megtörtént események

  • - turcsányi -

A film elején megkapjuk az adekvát tájékoztatást: a mű megtörtént események alapján készült. Első látásra e megtörtént események a 20. század második felének délelőttjén, az ötvenes–hatvanas évek egymásba érő szakaszán játszódnak, a zömmel New York-i illetékességű italoamerikai gengsztervilág nagyra becsült köreiben.

Élet-halál pálinkaágyon

Óvodás korunktól ismerjük a „Hej, Dunáról fúj a szél…” kezdetű népdalt. Az első versszakban mintha a népi meteorológia a nehéz paraszti sors feletti búsongással forrna össze, a második strófája pedig egyfajta könnyed csúfolódásnak tűnik, mintha csak a pajkos leánykák cukkolnák a nyeszlett fiúcskákat.

Egy fölényeskedő miniszter játékszere lett a MÁV

A tavalyi és a tavalyelőtti nyári rajtokhoz hasonlóan a vasúttársaság most sem tudott mit kezdeni a kánikula, a kereslet és a körülmények kibékíthetetlen ellentétével, s a mostani hosszú hétvégén ismét katasztrofális állapotok közt találhatták magukat az utasok.