Ilyen, amikor Martin Scorsese leteremti az embert

  • narancs.hu
  • 2024. november 21.

Mikrofilm

Ráadásul stúdiófőnökként! Legalábbis az Apple új sorozatában ez történik.

Egy amerikai stúdió vezetőjének lenni korántsem számít olyan biztos munkának, mint korábban. Nem csoda, hogy a Disney két éve visszahívta nyugdíjból saját egykori fejesétEzt a helyzetet mutatja be az Apple új sorozata, a The Studio. Ennek főszereplőjét, Matt Remicket kinevezik a Continental Studios élére, neki azonban nemcsak saját bizonytalanságával és munkatársaival, na meg az egójukról híres művészekkel kell megküzdenie, hanem azzal is, hogy a filmipar a szeme láttára omlik össze. Castingdöntések, forgatások, partik és fogadások, marketingtalálkozók és díjátadók – a műsor igyekszik bevezetni a nézőjét a színfalak mögé, miközben azt is megmutatja, hogyan birkózik meg Remick azzal a feladattal, amely szemmel láthatóan túl nagy falat számára.

A főszerepet az a Seth Rogen alakítja, aki az 1999-ben egy évadig futó kultsorozatban, a Különcök és stréberekben mutatkozott be, de a 2000-es években, Judd Apatow elsősorban férfiaknak szánt romantikus komédiáival (40 éves szűz, Felkoppintva, Superbad – avagy miért ciki a szex?) ismerte meg őt a világ. Azóta készített már nem túl sikeres szuperhősfilmet (Zöld darázs), gúnyolódott Kim Dzsongun észak-koreai diktátoron (Az interjú), amelyre válaszul az ország hackerei feltörték a Sony stúdió szervereit, ahonnan rengeteg dolgot kiszivárogtattak, de alakította Steve Wozniak Apple-alapítót (Steve Jobs) és azt a fickót is, aki ellopta Pamela Anderson és Tommy Lee szexvideóját (Pam és Tommy). Rogen nemcsak színészként aktív; alkotótársával, Evan Goldberggel számos nagysikerű filmet és sorozatot készítettek együtt a már emlegetett Superbadtől kezdve az Ananász expresszen és a világ egyik legviccesebb világvégéjét bemutató Itt a végén át az egymással szexelő kajákig (Virsliparti), melynek sorozatos folytatása épp idén jött ki (kritikánk ide kattintva olvasható). A The Studio készítésében szintén aktívan részt vesznek, de munkájukat olyan nagyágyúk segítik, mint például Az alelnök Emmy-díjas írói, Alex Gregory és Peter Huyck. Rogen mellett felbukkan majd a sorozatban a Reszkessetek, betörők!-ből és a Schitt’s Creekből ismerős Catherine O’Hara, a Mindvégig Agatha főszereplője, Kathryn Hahn, vagy a Breaking Bad (Totál szívás) sztárja, Bryan Cranston.

A csavar persze az, hogy mint a többi, hasonló műsorban, itt is többen önmagukat alakítják majd.

A most megjelent rövid előzetesben például többek között Martin Scorsese látható, aki tőle szokatlan vehemenciával „tehetségtelennek és gerinctelennek” bélyegez valakit – vélhetően magát a főszereplőt, azaz a stúdióvezért.

De hasonlóan feldúltnak tűnik Charlize Theron és Anthony Mackie is, a háttérben pedig felfedezhetjük Zack Efront is.

A The Studio 2025. március 26-án debütál az Apple TV+-on, majd hetenként várhatóak az új részek. Rogen szintén az Apple streamingfelületére készítette a múlt év egyik legjobb sorozatát, a Szigorúan barátságot.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Gombaszezon

Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.

Huszein imám mártíromsága

Az Izrael és Irán között lezajlott tizenkét napos háború újra rádöbbentette a régió népeit: új közel-keleti hatalmi rend van kialakulóban. Az egyre élesebben körvonalazódó kép azonban egyre többeket tölt el félelemmel.

„A lehetőségek léteznek”

Úgy tűnik, hogy az emberi történelem és politika soha nem fog megváltozni. Kőbalta, máglyán égő „eretnekek”, százéves háborúk, gulágok… Vagy­is mi sohasem fogunk megváltozni. Reménytelen.

Taxival Auschwitzba

Idén áprilistól a francia közszolgálati televízió közel kilenc­órányi dokumentumfilm-folyamban mutatta be azt a három történelmi pert, amelyek során 1987 és 1998 között a náci kollaboráns Vichy-rezsim egykori kiszolgálóinak kellett számot adniuk bűneikről. A három film mindegyike más-más oldalról mutatja be a megszállás időszakát. A YouTube-on is hozzáférhető harmadiknak van talán a leginkább megszívlelendő tanulsága.

Lábujjhegyen

A hízelgéseknek, a geopolitikai realitásoknak és a szerencsének köszönhetően jól zárult a hágai NATO-csúcs. Azonban az, hogy a tagállamok vezetői jól tudják kezelni az Egyesült Államok elnökének egóját, nem a transzatlanti kapcsolatok legszilárdabb alapja.

Milliókat érő repedések

Évekig kell még nézniük a tátongó repedéseket és leváló csempéket azoknak a lakóknak, akik 2016-ban költöztek egy budafoki új építésű társasházba. A problémák hamar felszínre kerültek, most pedig a tulaj­donosok perben állnak a beruházóval.

Egyenlőbbek

Nyilvánosan megrótta Szeged polgármestere azokat a képviselőket – köztük saját szövetségének tagjait –, akik nem szavazták meg, hogy a júliustól érvényes fizetésemelésük inkább a szociális alapba kerüljön. E képviselők viszont azt szerették volna, hogy a polgármester és az alpolgármesterek bérnövekménye is közcélra menjen.

Pillanatnyi nehézségek

Gyors viták, vetélkedő erős emberek, ügynöközés és fele-fele arányban megosztott tagság: megpróbáltuk összerakni a szép reményekkel indult, de a 2026-os választáson a távolmaradás mellett döntő liberális párt történetét.