Amerikai remake készülhet az Élősködőkből

  • narancs.hu
  • 2024. november 21.

Mikrofilm

Sőt, a Warner Bros. és a koreai film mögött álló Studio CJ megegyezett, hogy kölcsönösen újraforgatják egymás filmjeit.

Bong Joon-ho sikerfilmjéből még azelőtt bejelentették, hogy sorozat készül, hogy megnyerte volna az Oscar-díjat – igaz, már ekkor is tarsolyában volt egy Cannes-i Aranypálma, valamint a kritikus- és közönségsiker. Végül a díjátadóról négy aranyszobrocskával, köztük a legjobb film és a legjobb külföldi film díjával térhetett haza, győzelméről pedig mai napig úgy beszélnek, mint minden idők egyik legmegérdemeltebb diadaláról. A sorozatról viszont azóta se hallani. A jelek szerint azonban nem maradunk a jövőben sem Élősködők nélkül:

az amerikai Warner Bros. és a koreai film mögött álló Studio CJ megállapodást kötött, miszerint együtt, közös pénzből, közösen készítenek majd remake-et egymás mozijaiból, amelyeket aztán közösen forgalmaznak majd mindkét országban.

A megegyezés szerint a Warner Bros. kezd egy koreai film amerikai újrájával, ezután következnek az ázsiaiak. Hivatalosan még nem erősítették meg, mely filmeket remake-elik, az Indiewire azonban szinte kész tényként közli, hogy az amerikaiak minden bizonyára az Élősködőkre csapnak le először: ez Dél-Koreában 71,4 millió dollárt, Amerikában 53,4-et, míg a világ többi részén 130 milliónál is több bevételt hozott, azaz világszinten 262 millió dollárnál állt meg a számláló. A Deadline számításai szerint a tiszta nyereség közel 50 millió dollár volt. A mai napig ez világszinten minden idők egyik legismertebb koreai mozija, amely minden bizonyára ahhoz is hozzájárult, hogy egy évvel később egy másik koreai sorozat, a Nyerd meg az életed minden idők egyik legnézettebb műsorává vált.

Sajtóközleményeikben a Warner és a CJ természetesen egymást dicsérték. Előbbi szerint a CJ az elmúlt években irigylésre méltó filmes felhozatalával a koreai filmgyártás valódi motorjává vált, az onnan érkező filmek pedig az egész világon megérintették a közönséget. Az Élősködők mellett ők állnak a 2016-os A szobalány, valamint a nálunk idén bemutatott Előző életek (kritikánk ide kattintva olvasható) mögött is. A CJ-t hasonlóan lenyűgözte a Warner, mely szerintük igazi, legendás stúdió, kiválóságával hidat képez Hollywood múltja és jelene között. A két cég együttműködése nem újkeletű: a CJ a Warnerhez tartozó Maxra gyártja a már emlegetett Élősködők-sorozatot A nagy dobás és a Pancser Police rendezőjével, Adam McKay-jel. Emellett máris készülőben van egy angol nyelvű remake-jük: a 2003-as Mentsétek meg a zöld bolygót! Dél-Koreában igazi kultfilmnek számít. Ez egy olyan emberről szól, aki meg van győződve róla, hogy a földönkívüliek hamarosan megtámadják a bolygónkat. A sötét komédiát az Örökség és az Amitől félünk rendezője, Ari Aster gondolja újra angol nyelven.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hieronymus Bosch világa

  • - turcsányi -

Michael Connelly nem egy író, inkább egy regénygyár, rosszabb esetben áruvédjegy – az efféle státus persze nem oly ritka zsiráf manapság.

„Rodrigo”

A világ legnagyobb és legrangosabb színházi fesztiválja az avignoni. Jelentős társulatok seregszemléje, illetve már maga a fesztiválmeghívás jelentőssé tesz társulatokat. Aki a hivatalos programban van, az számít valakinek.

Félúton

Egykori nagymenő, aki a csúcsról lepottyanva már csak árnyéka önmagának; féktelen csodagyerek, akinek csak kemény munkára és iránymutatásra van szüksége, hogy azzá a sztárrá váljon, akit a végzete elrendelt neki – a sportfilmek talán legnagyobb kliséi ezek, a Stick pedig épp erre a kettőre épül.

Dinók a budoárban

Ötévesen, egy tollseprűtánccal indult Karácsonyi László (1976) művészi karrierje, diplomáját 2003-ban pedig egy lovagi páncélzatban védte meg. (A páncél maga volt a diplomamunkája.)

Léda a Titanicon

  • Molnár T. Eszter

Ki ne szeretné a Balatont? Főleg, ha csak a szépre emlékszik? Arra, hogy a vonat vidáman, sőt pontosan fut be a hűs állomásra, a papucs nem töri a lábat, a naptej megvéd a leégéstől, és van hely az árnyékban a kempingszéknek és a gumimatracnak.

Angyalszárnycsikorgás

Nagy luxus olyan kis kultúrának, mint a magyar, nem megbecsülni a legjobbjait. Márpedig Halasi Zoltán a kortárs magyar költészet szűk élmezőnyébe tartozik, ám a szakma mintha nem tartaná számon érdemeinek megfelelően, a nagyközönség számára pedig minden bizonnyal ismeretlen.

Miért hallgat Erdő Péter?

2025 júliusának egyik forró szerda éjjelén Konrád-Lampedúza Bence betanított kémia­tanár hazafelé ballagott Ráczboldogkőn, a Kistücsök névre hallgató alma materéből. Nem volt ittas egy cseppet sem, de megviselte a nehéz levegő, amikor szembejött vele egy kormányzati óriásplakát.