Sean Penn azt szeretné, ha legújabb filmjét csak a beoltottak láthatnák

  • narancs.hu
  • 2021. augusztus 24.

Mikrofilm

Legalábbis a mozikban. A lányával együtt készített Flag Day pedig a tervek szerint egyelőre kizárólag ott látható.

Sean Penn még a nárcisztikusok fellegvárában, Hollywoodban is kifejezetten nehéz embernek számít. Botrányai és annak ellenére, hogy előkelő helyen szerepel a filmvilág legkiállhatatlanabb sztárjainak listáján, mégis folyamatosan forgat, őt nem érintette meg a MeeToo szele. Hamarosan moziba érkezik például első olyan, rendezőként jegyzett alkotása, melyben színészként is feltűnik – sőt egyenesen lányával, Dylan Penn-nel együtt látható. A Flag Day egy apa-lánya kapcsolatot mutat be, melyben előbbi többszörösen is bűnöző életmódot folytat, hiszen csalóként, hamisítóként és bankrablóként igyekszik megfelelő életszínvonalat biztosítani lánya számára.

Penn a hollywoodi nagyágyúk közül elsők között jelentette ki, hogy csak biztonságos környezetben hajlandó dolgozni; Gaslit című drámasorozata forgatására például csak akkor tér vissza, ha a produkció minden tagja beoltotta magát.

A színészek ugyan már megkapták a vakcinát, ő azonban a teljes stábtól elvárja az oltakozást.

Mint egy friss interjújából kiderül, hasonlóan hajthatatlan akkor is, ha filmjei közönségéről van szó: kijelentette, hogy ha rajta múlna, csak oltott közönséget látna szívesen a vetítéseken. A Flag Day azon manapság ritkaságszámba menő filmek közé tartozik, amely kizárólag moziban látható; a koronavírus-járvány óta ugyanis a stúdiók filmjeik nagy részét egyszerre teszik elérhetővé a vásznakon és valamelyik streamingplatformon. Penn kifejezetten örül, hogy az MGM stúdió egyelőre csak a hagyományos filmszínházakban mutatja be alkotását. Mint elmondta, egyszer majd természetesen a Flag Day is streamelhető lesz valahol, akkor pedig már az oltatlanok is megnézhetik. A színész-rendező kijelentette: az oltásnak kötelezőnek kellene lennie mindenki számára, ugyanúgy, ahogy kötelező bekapcsolni a világítást a kocsinkon, amikor este vezetünk.

A Flag Day-t az az MGM forgalmazza, amelyet nemrég vásárolt fel az Amazon 8,45 milliárd dollárért. Amíg azonban minden bürokratikus fordulatokkal együtt be nem fejeződik az ügylet, a stúdiót továbbra is Michael De Luca irányítja – neki köszönhető, hogy Sean Penn mozija kizárólag a vásznakon debütál. De Luca volt az, ki beleszeretett Jennifer Vogel könyvének adaptációjába, amelyet Jef Butterworth, A holnap határa és Az aszfalt királyai írója jegyez. Egy ideig úgy tűnt, a négyszeres Oscar-díjas Alejandro G. Iñárritu rendezi a filmet, a kiesése után viszont hamar átvette a helyét maga Penn, aki egy rakás alternatíva és castingbeli változás után színészként is vállalta a feladatot. Ehhez kellett Matt Damon is; a férfi főszerepet ugyanis az eredetileg tervezett Casey Affleck kilépése után Penn neki szánta, de Stillwater című filmje munkálatai miatt Damon nem tudta vállalni a feladatot. „Miért nem játszod te? A te gyereked szerepel benne” – passzolta vissza a labdát Penn-nek, akinek lánya ekkor már elég idős és érett volt hozzá, hogy eljátssza a női főszerepet. Végül megfogadták Damon tanácsát, így állt össze a vásznon is az apa-lánya páros.

A Flag Day hivatalos premierje az idei Cannes-i Filmfesztiválon volt, az amerikai mozik pedig augusztus 20-tól tűzték műsorukra. Magyarországi bemutatóról egyelőre nincs hír.

Kedves Olvasónk!

Elindult hírlevelünk, ha szeretné, hogy önnek is elküldjük heti ajánlónkat, kattintson ide a feliratkozásért.

A Magyar Narancs független, szabad politikai és kulturális hetilap.

Jöjjön el mindennap: fontos napi híreink ingyenesen hozzáférhetők. De a nyomtatott Narancs is zsákszám tartalmaz fontos, remek cikkeket, s ezek digitálisan is előfizethetők itt.

Fizessen elő, vagy támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Figyelmébe ajánljuk

„Boldog békeévek”

A több mint kétszáz műtárgyat felvonultató kiállítás fókuszában a szecessziós plakátművészet és reklámgrafika áll, a magyar művészetnek az az aranykora, amikor összhangba került a nyugati művészeti törekvésekkel, radikálisan modernizálva a kiegyezést követő évtizedek (fél)feudalista, konzervatív, a historizmus béklyóiba zárt világát.

Nem tud úgy tenni, mintha…

„Hányan ülnek most a szobáikban egyedül? Miért vannak ott, és mióta? Meddig lehet ezt kibírni?” – olvastuk a Katona József Színház 2022-ben bemutatott (nemrég a műsorról levett) Melancholy Rooms című, Zenés magány nyolc hangra alcímű darabjának színlapján.

Nyolcadik himnusz az elmúlásról

Egy rövid kijelentő mondattal el lehetne intézni: Willie Nelson új albuma csendes, bölcs és szerethető. Akik kedvelik a countryzene állócsillagának könnyen felismerhető hangját, szomorkás dalait, fonott hajával és fejkendőkkel keretezett lázadó imázsát, tudhatják, hogy sokkal többről van szó, mint egyszeri csodáról vagy véletlen szerencséről.

Szobáról szobára

Füstös terembe érkezünk, a DJ (Kókai Tünde) keveri az elektronikus zenét – mintha egy rave buliba csöppennénk. A placc különböző pontjain két-két stúdiós ácsorog, a párok egyikének kezében színes zászló. Hatféle színű karszalagot osztanak el a nézők között. Üt az óra, a lila csapattal elhagyjuk a stúdiót, a szín­skála többi viselője a szélrózsa más-más irányába vándorol.

Séta a Holdon

A miniszterelnök május 9-i tihanyi beszédével akkora lehetőséget kínált fel Magyar Péternek a látványos politikai reagálásra, hogy az még a Holdról is látszott.

Elengedték őket

Ukrajna belső, háború sújtotta vagy veszélyeztette területeiről rengetegen menekültek Kárpátaljára, főleg a városokba, az ottani magyar közösség emiatt szinte láthatatlanná vált sok helyen. A napi gondok mellett a magyar kormány hülyeségeire senkinek nincs ideje figyelni.

Egyszerű világpolgár, hídépítő

  • Mártonffy Marcell

Észak-amerikai pápára senki sem számított. Íratlan szabály volt – állítják bennfentesek –, hogy jezsuita és amerikai szóba sem jöhet. A szilárd alapelv egyik fele 2013-ban, másik fele 2025. május 8-án dőlt meg. A Chicago környékéről származó Robert Francis Prevost bíboros a megbízható szakértők listáján sem szerepelt a legesélyesebbek között. A fehér füst azonban meglepően hamar előgomolygott a Sixtus-kápolna ideiglenes kéményéből.