Újabb Miami Vice-remake érkezik

  • narancs.hu
  • 2025. április 30.

Mikrofilm

Ezúttal a Top Gun: Maverick rendezőjétől.

Kevés sorozat bírt a 80-as években akkora kulturális hatással, mint az 1984-89 között futó Miami Vice: Don Johnson és Philip Michael Thompson igazi divatikonokká váltak, Miami South Beach nevű része pedig igazi turisztikai paradicsommá. Nélküle a GTA: Vice City is egészen másképp nézett volna ki; zenéi, gyors vágásai és színei pedig a mai napig tetten érhetőek a filmeken és sorozatokon.

Ennek ellenére egészen 2006-ig kellett várni rá, hogy a 2000-es évek tévéadaptációs hullámát meglovagolva ebből is film készüljön: hiába játszotta azonban a főszerepet Colin Farrell és Jamie Foxx, a 135 milliós büdzsét is csak világszinten tudta visszahozni Michael Mann mozija – azaz csúfosan megbukott. Az évek során mégis kultikussá nemesedett: egyedi látványvilága és stílusa, amely lassan kúszik a bőr alá, szépen megtalálta a közönségét. Talán ennek is köszönhető, hogy ismét felmerülhetett egy remake ötlete. Igaz, ezúttal egy olyan rendezőre bízzák majd a projektet, aki Mannhez hasonlóan tapasztaltnak számít az akciófilmek terén – csak épp kevésbé számít szerzői filmesnek, így valószínűleg többeknek lesz majd befogadható.

Ez a rendező nem más, mint Joseph Kosinski, aki olyanokkal szerzett nevet magának, mint a Tron: Örökség vagy A feledés, ám valószínűleg az idők végezetéig úgy emlegetik majd, mint a Top Gun: Maverick direktora. A Tom Cruise-féle elképesztően sikeres filmmel egy évben mutatták be a Netflixen A pók feje című thrillerét, mely jóval szerényebb kritikákat kapott. Idén júniusban azonban máris érkezik tőle a nyár egyik legjobban várt filmje, az F1. A Brad Pitt főszereplésével készült sportmozi 300 millió dolláros büdzséjével minden idők egyik legdrágábbjának számít. Kosinski azonban a Miami Vice-szal már azelőtt bebiztosította a következő projektjét, hogy kiderülhetne, megért-e a mozi ekkora kockázatot.

Az új Miami Vice forgatókönyvét Dan Gilroy írja majd, aki a Vasököltől A Bourne-hagyatékon át a Kong: Koponya-szigetig számos blockbustert jegyez íróként, de az elmúlt években rendezőként is sikerrel mutatkozott be, ő áll az Éjjeli féreg, A jogdoktor és a Bársony körfűrész mögött is.

A legfontosabb személyeket, a két főszereplőt azonban még homály fedi. A találgatások persze máris elindultak: valaki Glen Powellre, más Robert Pattinsonra és Michael B. Jordan-re szavaz, de felmerült már Aaron-Taylor Johnson és Donald Glover neve is.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

„Boldog békeévek”

A több mint kétszáz műtárgyat felvonultató kiállítás fókuszában a szecessziós plakátművészet és reklámgrafika áll, a magyar művészetnek az az aranykora, amikor összhangba került a nyugati művészeti törekvésekkel, radikálisan modernizálva a kiegyezést követő évtizedek (fél)feudalista, konzervatív, a historizmus béklyóiba zárt világát.

Nem tud úgy tenni, mintha…

„Hányan ülnek most a szobáikban egyedül? Miért vannak ott, és mióta? Meddig lehet ezt kibírni?” – olvastuk a Katona József Színház 2022-ben bemutatott (nemrég a műsorról levett) Melancholy Rooms című, Zenés magány nyolc hangra alcímű darabjának színlapján.

Nyolcadik himnusz az elmúlásról

Egy rövid kijelentő mondattal el lehetne intézni: Willie Nelson új albuma csendes, bölcs és szerethető. Akik kedvelik a countryzene állócsillagának könnyen felismerhető hangját, szomorkás dalait, fonott hajával és fejkendőkkel keretezett lázadó imázsát, tudhatják, hogy sokkal többről van szó, mint egyszeri csodáról vagy véletlen szerencséről.

Szobáról szobára

Füstös terembe érkezünk, a DJ (Kókai Tünde) keveri az elektronikus zenét – mintha egy rave buliba csöppennénk. A placc különböző pontjain két-két stúdiós ácsorog, a párok egyikének kezében színes zászló. Hatféle színű karszalagot osztanak el a nézők között. Üt az óra, a lila csapattal elhagyjuk a stúdiót, a szín­skála többi viselője a szélrózsa más-más irányába vándorol.

Séta a Holdon

A miniszterelnök május 9-i tihanyi beszédével akkora lehetőséget kínált fel Magyar Péternek a látványos politikai reagálásra, hogy az még a Holdról is látszott.

Önkénytörvény

Jön a Szuverenitásvédelmi Hivatal, és rábök bárkire vagy bármire, újságra, szervezetre, vállalkozásra, aki vagy ami 1.) „külföldről finanszírozott”, és olyan tevékenységet végez, amely 2. a) alkalmas a „közélet befolyásolására” és 2. b) az alaptörvény öt, a tervezetben megjelölt bekezdésében megfogalmazott értékét „sérti, negatív színben tünteti fel, vagy az azok elleni fellépést támogatja”.

Elengedték őket

Ukrajna belső, háború sújtotta vagy veszélyeztette területeiről rengetegen menekültek Kárpátaljára, főleg a városokba, az ottani magyar közösség emiatt szinte láthatatlanná vált sok helyen. A napi gondok mellett a magyar kormány hülyeségeire senkinek nincs ideje figyelni.

„Erdélyi magyarként ideje elszakadni attól a hagy­mázas úttól, amelyen Magyarország masírozik”

A román elnökválasztás második fordulójában sikerült fordítania a függetlenként indult Nicuşor Dannak az első fordulóban az élen végzett szélsőjobboldali George Simionnal szemben. Az elképesztő fordításról, a kiugró részvételi arányról és Orbán Viktor zavarórepüléséről is beszélgettünk Eckstein-Kovács Péter egykori kisebbségügyi miniszterrel.

Egyszerű világpolgár, hídépítő

  • Mártonffy Marcell

Észak-amerikai pápára senki sem számított. Íratlan szabály volt – állítják bennfentesek –, hogy jezsuita és amerikai szóba sem jöhet. A szilárd alapelv egyik fele 2013-ban, másik fele 2025. május 8-án dőlt meg. A Chicago környékéről származó Robert Francis Prevost bíboros a megbízható szakértők listáján sem szerepelt a legesélyesebbek között. A fehér füst azonban meglepően hamar előgomolygott a Sixtus-kápolna ideiglenes kéményéből.