Orbán legújabb süketelése: Magyarország büszke arra, hogy az Európai Unió tagja lehet

  • narancs.hu
  • 2016. június 19.

Narancsblog

A mi kis Hunyadi Jánoskánk a két félidő közti szünetben megmenti Nagy-Britanniát (is).

Figyu, a végén még az is a magyar miniszterelnök sikere lesz, ha Nagy-Britannia az Európai Unióban marad, ugyanis a magyar kormány Nagy-Britannia európai uniós tagságának megőrzése mellett érvelő hirdetést jelentet meg hétfőn a brit sajtóban – erősítette meg Kovács Zoltán kormányszóvivő az erről szóló német sajtóértesüléseket vasárnap az MTI-nek. Kovács bejelentése után morfondírozhatnánk azon, hogy micsoda rinyálás kezdődne itt, ha mondjuk a közelgő kvótanépszavazás előtt bejelentené a német kormányszóvivő, hogy

Merkel a köztévében, a Magyar Időkben

meg a Pesti Srácokban fizetne azért, hogy „ne mutassuk meg Brüsszelnek”, de mivel ilyesmi csakis Orbán Viktornak juthat eszébe, ennél talán érdekesebb, hogy mi lehet a dolog hátterében? Mit jelent az, amit Kovács mondott, hogy „Magyarország szerint Nagy-Britannia uniós tagsága azért fontos, mert az erős Európa a nagy tagállamok együttműködésével valósítható meg”?
Bármiben lefogadnánk, hogy Orbán értelmezésében az „erős Európa” természetesen nem erős (határozott) Európát jelent, hanem azt a fejőstehenet, amelytől számolatlanul lehet lenyúlni pénzt, s elkölteni díszburkolatra, kisvasútra, stadionra.

false

 

Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

S ebben a képletben Nagy-Britanniának is megvan a maga szerepe, hiszen százezrekben mérhető azon honfitársaink száma, akik épp az uniós szabályoknak köszönhetően – az itthoni kilátástalan helyzetükben – találtak új hazát a Londonországban. Mi lesz velük, ha Nagy-Britannia kilép?
Erről természetesen egy szó sem esik Orbán hirdetésében. Ehelyett ezzel a szöveggel próbálja holnaptól meggyőzni az brit olvasókat: „A döntés a tietek, de Magyarország büszke arra, hogy veletek együtt az Európai Unió tagja lehet”. Hogy oda ne rohanjunk.
Csupán azt nem értjük, hogyan lehetséges az, hogy az elmúlt hat évben eddig még egy árva hangot nem hallottunk a kormány részéről a tekintetben, hogy Magyarország saját magán kívül bármire is büszke lenne?  És vajon tényleg annyira hülyék a brit olvasók, hogy ezt a szöveget beveszik majd, és

rohannak a bennmaradás mellett szavazni?

Ne vicceljünk már!
Ennek a hirdetésnek egyedüli hatása csupán az, hogy ha úgy hozza sors (hozza úgy!), és Nagy-Britannia továbbra is az EU-ban marad, akkor Orbán nemzetközi sajtótájékoztatón áll majd ki a világ elé, hogy közölje: Magyarország mentette Nagy-Britanniát az unió számára.
Ráadásul meg lesz róla győződve, hogy valóban így történt.




Figyelmébe ajánljuk

Magyar Péter szupersztár

Napok alatt tökéletesen összeállt a Tisza Párt által koordinált zarándokút, Magyar Péter speciális országjárás keretében gyalogol el Budapestről Nagyváradra. De miért nem a sajtószabadsággal foglalkozik? Elmondta.

Erőltetett párhuzamok

Mi lehetne alkalmasabb szimbóluma a női létezésnek, mint a haj? Úgy élettanilag (a másik nemre gyakorolt vonzereje a minden individuális szempontot megelőző fajfenntartást szolgálja), mint kulturálisan (a néphagyomány gazdag, még az életet szervező világképre vonatkozó szimbolikájától a jelenkori társadalmak meglehet partikuláris, de mindenképpen jelentéssel bíró ún. trendjeiig) vagy spirituálisan (minden tradíció megkülönböztetett jelentőséget tulajdonít a hajnak).

Prokrusztész-ágy

A francia-algériai rendező filmjének eredeti címe (L’air de la mer rend libre – a tengeri levegő szabaddá tesz) a középkori német jobbágyok ambícióinak szabad fordítása (Stadtluft macht frei – a városi levegő szabaddá tesz).

Felelős nélkül

  • - turcsányi -

Van az a némileg ásatag, s nem kicsit ostoba vicc, amely szerint az a mennyország, ahol angol a rendőr, olasz a szakács, francia a szerető, német a szerelő, svájci a szervező. A pokol meg az, ahol… és itt máshogy rendezik egymáshoz a fenti szerepeket és nemzetiségeket. Nos, ez a – színigaz történetet dramatizáló – négyrészes brit sorozat még ennyi viccelődést sem enged a nézőinek.

Mozgó falak

  • Molnár T. Eszter

Négy férfi üldöz egy nőt. Ha a hátak eltúlzott görbülete, az előrenyújtott kezek vonaglása nem lenne elég, a fejükre húzott piros papírcsákó félreérthetetlenül jelzi: ez őrület. Kétszer megkerülik a színpad közepén álló mobil falat, majd ahogy harmadszor is végigfutnak előtte, a nő megtorpan.

Mahler-liturgia

„Én valóban fejjel megyek a falnak, de legalább jókora lyukat ütök rajta” – mondta egy ízben Gustav Mahler, legalábbis a feminista brácsaművész, Natalie Bauer-Lechner emlékiratai szerint. Ez a konok, mániákus attitűd az egyik legnagyszabásúbb művében, a Feltámadás-szimfóniában is tetten érhető.