Olvasói levél

Kártyacsata

Magyar Narancs, 2012. február 9.

  • 2012. április 1.

Olvasói levelek

Kedves Mancs! Fenti cikkükhöz annyit szeretnék hozzátenni, hogy a három SZÉP kártya kibocsátó bank külön POS-terminált követel meg minden elfogadóhelytől, tehát az elfogadóhely nem használhatja a meglévő POS-terminálját a SZÉP-kártya leolvasásához. A külön terminálnak persze anyagi vonzata is van (pl. az OTP-nél 1000 Ft/hó a bérleti díj) és el is kell tudni helyezni valahol a recepción, pénztárnál, ami sokszor nem megoldható.

Emellett a három szerződésnek komoly adminisztratív vonzata is van, mert külön kell szerződni mindhárom bankkal és a személyzetnek meg kell ismernie háromféle elfogadási eljárást. Az alacsony jutalék és a bevételek nyomon követhetősége tényleg üdvözlendő, de az üdülési csekkhez képest megnövekedett bürokrácia sajnos nem az.

Üdvözlettel:

Székely Anna

Villa Székely Rendezvény- és Tréningház, Leányfalu

Figyelmébe ajánljuk

Csődközeli helyzetben billeg a BKV

28 milliárd forint hiányzik a BKV idei költségvetéséből a túléléshez. A közlekedési társaság adósságátütemezést kér, a jövő évi működéshez pedig a BKK-val 30 milliárdos hitelkeretre pályázna. Ráadásul mivel az igazgatósági és a felügyelő bizottsági tagok megbízatása lejárt, több hete törvénytelenül működik, ahogy a többi fővárosi cég is.

Fideszes nagymenőknek is feladhatja a leckét a választókerületek átvariálása

Egy miniszter, egy miniszterhelyettes, valamint a kormányszóvivő számára is új feladat lesz megnyernie a körzetét Pest megyében, amennyiben jelöltek lesznek 2026-ban is. Az pedig egyáltalán nem biztos, hogy az ellenzéket akkora csapás érheti, mint elsőre látszik. Megvizsgáltuk a fővárostól északra eső, a Fidesz által átrajzolni tervezett választókerületek helyzetét.