Olvasói levelek 2021/15.

  • 2021. április 14.

Olvasói levelek

Csendrendelet, Magyar Narancs, 2021. április 8.

Tisztelt Szerkesztőség!

A lapban megjelent írásában Karsai Daniel a Kúria ítéletét elemzi a Tóta W.-ügyben. Kollégám a véleménycikkben tévesen értelmezi a döntést megalapozó jogszabályt, azzal, hogy amennyiben minden magyar ember perelt volna, abban az esetben fejenként mindenkinek 200.000 Ft járt volna. A közösség tagjának megsértése esetén az emberi méltóság sérelme ugyanis a közösségen keresztül sugárzik át az egyénre, vagyis a sérelemdíj összege egy bizonyos összeg, ami annyi részre oszlik, ahány felperes az igényét érvényesíti a sérelmezett írással kapcsolatban. Tehát amennyiben minden magyar állampolgár perelt volna, abban az esetben, mivel a megállapított sérelemdíj összesen 400.000 Ft volt, fejenként 4 fillért ítélt volna csak meg a Kúria a peres feleknek. Amikor a törvény megszületett 2013-ban, részt vettem egy konferencián a Magyar Igazságügyi Akadémián, az előadást tartó bírák véleménye egyöntetű volt ebben a kérdésben. A cikk egyéb megállapításaival egyetértek.

Barátsággal

Gerő Tamás ügyvéd,

az Ügyvédekkel a Demokratikus Jogállamért Egyesület elnöke

Ez egy remek cikk a nyomtatott Magyar Narancsból, amely online is elérhető.
Ha szeretné elolvasni, kérjük, fizessen elő lapunk digitális kiadására, vagy ha már előfizető, lépjen be!
Támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Figyelmébe ajánljuk

Aki úton van

Amikor 2021 nyarán megjelent Holi, azaz Hegyi Olivér első lemeze, sokan egy újabb izgalmas hazai rapkarrier kezdetét látták az anyagban.

A franciák megértették

Ritkán halljuk az isteneket énekelni. Néhanapján azonban zongoráznak, szájharmonikáznak és még gitároznak is. Legutóbb Párizs elővárosában, Boulogne-Billancourt-ban, a Szajna partján álló La Seine Musicale kulturális központban történt ilyen csoda.

Hitler fürdőkádjában

Lee Miller a múlt század húszas–harmincas éveinek bevállalós top divatmodellje volt, igazi címlaplány, de festette Picasso, fotózta és filmezte Man Ray, utóbbi élt is vele, és mentorálta mint fotóművészt.

Csaló napfény

Igaz, hamis, tény, vélemény, valóság és fikció. Ilyen és ehhez hasonló címkéket sietünk felnyalni a ránk zúduló információhalom darabjaira, hogy a kontroll, a rend illúziójával nyugtassuk magunkat és ne kelljen szembesülnünk vele, hogy nem létezik bizonyosság, csak kellően szűkre húzott nézőpont.