Budapest Bár: Capriccio

  • 2012. december 18.

Snoblesse

Cigánydallamok, cigányzenész-anekdoták, ínyencfalatok a Budapest Bár műsorán.


A Budapest Bár nem először újít, ezúttal a cigányzenén, e „megfakult fényű műfajon” végzik el a megfelelő, a huszonegyedik század követelményeinek eleget tevő módosításokat. Capriccio című új műsoruk azonban nemcsak zenei egyveleg, hanem történetmesélős-evős este is. A cigányzene inspirálta klasszikusokból és a híres cigánydallamokból összeállított műsorban az anekdota is előkerül, mely, mint tudvalevő, veszélyes hangszer, megszólaltatása csak profiknak ajánlott. A Capriccióban a zenekar dobosa, Kisvári Ferenc lesz a bátor anekdotázó, vendégként pedig jelen lesz Ferenczi György, valamint a zenekarvezető Farkas Róbert édesapja, Farkas István is, aki a Száztagú Cigányzenekar brácsaszólam-vezetője volt. A zene és az anekdotázás mellett a konyha is kitesz magáért: a menüsor erős bőgős és cimbalmos (és anyai) segítséggel jött létre, és számos zenekari teszten nyerte el végső formáját.

Figyelmébe ajánljuk

Hajléktalanság – akár két lépésben

Betegség, baleset, alkohol- és drogproblémák, megromlott házasság, bedőlt vállalkozás, uzsorakölcsön, élősködő hozzátartozók – néhány ok, amik könnyen pénztelenséghez vezethetnek, ahonnan pedig sok esetben már csak egy lépés az utcára kerülni. Minderről a Vöröskereszt hajléktalanokat gondozó miskolci intézményének lakói meséltek. 

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.