K:aviart Kulkával, Erdős Virággal

  • 2013. szeptember 25.

Snoblesse

Egy színész, egy költő és egy üzletember a Katona előcsarnokában.
false

„Verset ír boldog-boldogtalan, ez egy igazán ártalmatlan és gond nélkül akceptálható válságjelenség. Lehetsz akármilyen botcsinálta költő, az a lényeg, hogy szidd a rendszert” – jegyezte meg nagy Narancs-interjújában Erdős Virág (a teljes interjú itt), ám ahogy ő ír a minket körülvevő világról, az maga a nagybetűs költészet. Ráadásul a költészetnek azon ritka fajtája, melyet olvasnak is az emberek. Kulka János sem az a művész, aki szó nélkül hagyná, mi folyik körülötte, legutóbb például a romagyilkosságok részleteit elevenítette fel egy YouTube-videóban. Rajtuk kívül Jaksity György üzletember lesz a vendége a K:aviart legújabb, a társadalmi felelősségvállalás formáit firtató beszélgetésének. Műsorvezető: Lugosi Viktória.

Figyelmébe ajánljuk

Móricka evangéliuma

Semmi nem áll távolabb a keresztény szellemiségtől, mint a magas áhítatossági kvóciensű elmélkedések magáról a Történetről, de talán egyetlen kifejezésforma sem produkált annyi fércművet, mint a film.

Rap-szódia

Misztikus hangulat, a forgószínpadon egy kettéhasított vár, eleve ferde elemekkel, amelyek épp eldőlni készülnek. A látvány (díszlet: Horesnyi Balázs) rögtön megteremti az alapérzetet: minden szétesni látszik Veronában a két család viszálya miatt. Egy cseppnyi költőiség még így is kerül mindennek a tetejébe: égi jelenségként érkezik Júlia ágya, ahol újdonsült férjével, Rómeóval elhálhatják a nászéjszakát.

Szegvár, retúr

Még előző kötetében, a Lányos apában írta Grecsó Krisztián, hogy két évtizede az édes­apjáról szeretne írni. „Gyakoroltam, készültem, megbocsátottam, fejlődtem, aztán felejtettem, kidobtam mindent, gyűlöltem, visszaestem.”