A gondnok

  • 2012. november 14.

Snoblesse

Harold Pinter darabjában Scherer Péter, Mucsi Zoltán és Katona László adnak egyet az abszurdnak.


„Teszek rá, mit gondolnak mások. Magánügy. Nem másoknak írok.” Ahhoz képest, hogy Harold Pinter nem másoknak írt, rajta kívül is elég sokakat érdekelt, hogy mit ír, máskülönben ma aligha úgy ünnepelnénk, mint az abszurd angol dráma klasszikusát. A gondnok – a később Nobel-díjjal is elismert szerző 1960-ban született darabja – sokkal előnyösebben öregedett, mint a legtöbb hasonló évjáratú művészeti teljesítmény – mi sem bizonyítja ezt jobban, mint hogy folyamatosan játsszák, ezúttal Szabó Máté rendezésében, a Scherer Péter, Mucsi Zoltán és Katona László trió főszereplésével.

Figyelmébe ajánljuk

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.

Milliókat érő repedések

Évekig kell még nézniük a tátongó repedéseket és leváló csempéket azoknak a lakóknak, akik 2016-ban költöztek egy budafoki új építésű társasházba. A problémák hamar felszínre kerültek, most pedig a tulaj­donosok perben állnak a beruházóval.

Egyenlőbbek

Nyilvánosan megrótta Szeged polgármestere azokat a képviselőket – köztük saját szövetségének tagjait –, akik nem szavazták meg, hogy a júliustól érvényes fizetésemelésük inkább a szociális alapba kerüljön. E képviselők viszont azt szerették volna, hogy a polgármester és az alpolgármesterek bérnövekménye is közcélra menjen.

Pillanatnyi nehézségek

Gyors viták, vetélkedő erős emberek, ügynöközés és fele-fele arányban megosztott tagság: megpróbáltuk összerakni a szép reményekkel indult, de a 2026-os választáson a távolmaradás mellett döntő liberális párt történetét.