Rupa and the April Fishes

  • 2012. november 21.

Snoblesse

Hatalmas műfaji keveredés az A38-on: jön Rupa, és vele a vérbő spanyol–francia–indiai–roma muzsika.


Az már önmagában figyelemre méltó, ha valaki az év egyik felében belgyógyászként praktizál, a másikban pedig nagyszínpados world music zenekart üzemeltet, s a világ majd minden sarkában koncertezik. Ráadásul a kaliforniai születésű, indiai származású, de francia nyelvterületen is otthonosan mozgó, hol spanyolul, hol franciául, hol angolul éneklő Rupa Maryáról nem csak az állítható, hogy nincs nála jobb zenész a belgyógyászok között, de az is, hogy a ska, reggae, punk, latin és keleti hatásokkal bűvészkedő zenekarával, az April Fishesszel a világzenészek között is igen szépen teljesít, mint azt sűrű koncertnaptáruk is bizonyítja. Azok az idők rég elmúltak, midőn Rupa San Francisco híres villamosaiban dalolt az utazó közönség nem kis örömére. A nagy siker örvendetes, ám azért egy villamosos produkcióra (hát még egy friscói villamososra) szívesen befizetnénk.

 

Figyelmébe ajánljuk

Hajléktalanság – akár két lépésben

Betegség, baleset, alkohol- és drogproblémák, megromlott házasság, bedőlt vállalkozás, uzsorakölcsön, élősködő hozzátartozók – néhány ok, amik könnyen pénztelenséghez vezethetnek, ahonnan pedig sok esetben már csak egy lépés az utcára kerülni. Minderről a Vöröskereszt hajléktalanokat gondozó miskolci intézményének lakói meséltek. 

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.