Megbüntették a Chelsea-t, 2020 nyaráig nem igazolhat új játékost a klub

  • MTI/narancs.hu
  • 2019. február 22.

Sport

Fellebbeztek a döntés ellen.

A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) a következő két átigazolási időszakból kizárta a Chelsea-t, amely így 2020 nyarán szerződtethet legközelebb új játékost.

A FIFA azért büntette meg a londoni klubot, mert 29 esetben vétett a 18 éven aluli külföldi futballisták szerződtetésének szabályai ellen, illetve számos szabálytalanságot követett el a regisztrációs eljárásban. A Kékeknek mellékbüntetésként 600 ezer svájci frankot (168 millió forint) is fizetniük kell, és a helyzet rendezésére három hónapot kaptak.

A FIFA egyúttal az angol tagszövetséget is elmarasztalta, 510 ezer svájci frankos bírságot rótt ki rá, és hat hónapot adott arra, hogy tegye világossá a kiskorúak nemzetközi átigazolására vonatkozó szabályozását.

Mindkét döntés ellen lehetőség van fellebbezésre a FIFA illetékes bizottságánál, végső soron pedig - amennyiben erre szükség lesz - a nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) határoz. A Chelsea már jelezte is, hogy megtámadja a döntést, egyúttal hangsúlyozta: "kategorikusan visszautasítja", hogy megsértette volna a szabályozást.

A nemzetközi szövetség hasonló érveléssel a Real Madridot és az Atlético Madridot is megbüntette 2016 januárjában. Előbbinek a CAS-nál sikerült elérnie a határozat felfüggesztését, utóbbinak viszont 2018 januárjáig érvényben maradt az átigazolásokból történt kizárása.

A Barcelonát 2014-ben hasonló okból szintén két időszakra zárták ki az átigazolásból.

A büntetés meglehetősen rosszkor jön a londoni Chelsea-nek, akik az utóbbi pár hétben a Bournemouth és a Manchester City csapatától is megsemmisítő vereséget szenvedtek. Ráadásul egyre több hír kering arról, hogy a csapat sztárja, a belga Eden Hazard a szezon végén elhagyja a klubot.

A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) a következő két átigazolási időszakból kizárta a Chelsea-t, amely így 2020 nyarán szerződtethet legközelebb új játékost.

Pénteki indoklása szerint a FIFA azért büntette meg a londoni klubot, mert 29 esetben vétett a 18 éven aluli külföldi futballisták szerződtetésének szabályai ellen, illetve számos szabálytalanságot követett el a regisztrációs eljárásban. A Kékeknek mellékbüntetésként 600 ezer svájci frankot (168 millió forint) is fizetniük kell, és a helyzet rendezésére három hónapot kaptak. 
A FIFA egyúttal az angol tagszövetséget is elmarasztalta, 510 ezer svájci frankos bírságot rótt ki rá, és hat hónapot adott arra, hogy tegye világossá, illetve rendezze a kiskorúak nemzetközi átigazolására vonatkozó szabályozását.
Mindkét döntés ellen lehetőség van fellebbezésre a FIFA illetékes bizottságánál, végső soron pedig - amennyiben erre szükség lesz - a nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) határoz. A Chelsea már jelezte is, hogy megtámadja a döntést, egyúttal hangsúlyozta: "kategorikusan visszautasítja", hogy megsértette volna a szabályozást.
A nemzetközi szövetség hasonló érveléssel a Real Madridot és az Atlético Madridot is megbüntette 2016 januárjában. Előbbinek a CAS-nál sikerült elérnie a határozat felfüggesztését, utóbbinak viszont 2018 januárjáig érvényben maradt az átigazolásokból történt kizárása.
A Barcelonát 2014-ben hasonló okból szintén két időszakra zárták ki az átigazolásból.

Figyelmébe ajánljuk

Gombaszezon

Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.

Huszein imám mártíromsága

Az Izrael és Irán között lezajlott tizenkét napos háború újra rádöbbentette a régió népeit: új közel-keleti hatalmi rend van kialakulóban. Az egyre élesebben körvonalazódó kép azonban egyre többeket tölt el félelemmel.

„A lehetőségek léteznek”

Úgy tűnik, hogy az emberi történelem és politika soha nem fog megváltozni. Kőbalta, máglyán égő „eretnekek”, százéves háborúk, gulágok… Vagy­is mi sohasem fogunk megváltozni. Reménytelen.

Taxival Auschwitzba

Idén áprilistól a francia közszolgálati televízió közel kilenc­órányi dokumentumfilm-folyamban mutatta be azt a három történelmi pert, amelyek során 1987 és 1998 között a náci kollaboráns Vichy-rezsim egykori kiszolgálóinak kellett számot adniuk bűneikről. A három film mindegyike más-más oldalról mutatja be a megszállás időszakát. A YouTube-on is hozzáférhető harmadiknak van talán a leginkább megszívlelendő tanulsága.

Lábujjhegyen

A hízelgéseknek, a geopolitikai realitásoknak és a szerencsének köszönhetően jól zárult a hágai NATO-csúcs. Azonban az, hogy a tagállamok vezetői jól tudják kezelni az Egyesült Államok elnökének egóját, nem a transzatlanti kapcsolatok legszilárdabb alapja.

Milliókat érő repedések

Évekig kell még nézniük a tátongó repedéseket és leváló csempéket azoknak a lakóknak, akik 2016-ban költöztek egy budafoki új építésű társasházba. A problémák hamar felszínre kerültek, most pedig a tulaj­donosok perben állnak a beruházóval.

Egyenlőbbek

Nyilvánosan megrótta Szeged polgármestere azokat a képviselőket – köztük saját szövetségének tagjait –, akik nem szavazták meg, hogy a júliustól érvényes fizetésemelésük inkább a szociális alapba kerüljön. E képviselők viszont azt szerették volna, hogy a polgármester és az alpolgármesterek bérnövekménye is közcélra menjen.

Pillanatnyi nehézségek

Gyors viták, vetélkedő erős emberek, ügynöközés és fele-fele arányban megosztott tagság: megpróbáltuk összerakni a szép reményekkel indult, de a 2026-os választáson a távolmaradás mellett döntő liberális párt történetét.