Megbüntették a Chelsea-t, 2020 nyaráig nem igazolhat új játékost a klub

  • MTI/narancs.hu
  • 2019. február 22.

Sport

Fellebbeztek a döntés ellen.

A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) a következő két átigazolási időszakból kizárta a Chelsea-t, amely így 2020 nyarán szerződtethet legközelebb új játékost.

A FIFA azért büntette meg a londoni klubot, mert 29 esetben vétett a 18 éven aluli külföldi futballisták szerződtetésének szabályai ellen, illetve számos szabálytalanságot követett el a regisztrációs eljárásban. A Kékeknek mellékbüntetésként 600 ezer svájci frankot (168 millió forint) is fizetniük kell, és a helyzet rendezésére három hónapot kaptak.

A FIFA egyúttal az angol tagszövetséget is elmarasztalta, 510 ezer svájci frankos bírságot rótt ki rá, és hat hónapot adott arra, hogy tegye világossá a kiskorúak nemzetközi átigazolására vonatkozó szabályozását.

Mindkét döntés ellen lehetőség van fellebbezésre a FIFA illetékes bizottságánál, végső soron pedig - amennyiben erre szükség lesz - a nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) határoz. A Chelsea már jelezte is, hogy megtámadja a döntést, egyúttal hangsúlyozta: "kategorikusan visszautasítja", hogy megsértette volna a szabályozást.

A nemzetközi szövetség hasonló érveléssel a Real Madridot és az Atlético Madridot is megbüntette 2016 januárjában. Előbbinek a CAS-nál sikerült elérnie a határozat felfüggesztését, utóbbinak viszont 2018 januárjáig érvényben maradt az átigazolásokból történt kizárása.

A Barcelonát 2014-ben hasonló okból szintén két időszakra zárták ki az átigazolásból.

A büntetés meglehetősen rosszkor jön a londoni Chelsea-nek, akik az utóbbi pár hétben a Bournemouth és a Manchester City csapatától is megsemmisítő vereséget szenvedtek. Ráadásul egyre több hír kering arról, hogy a csapat sztárja, a belga Eden Hazard a szezon végén elhagyja a klubot.

A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) a következő két átigazolási időszakból kizárta a Chelsea-t, amely így 2020 nyarán szerződtethet legközelebb új játékost.

Pénteki indoklása szerint a FIFA azért büntette meg a londoni klubot, mert 29 esetben vétett a 18 éven aluli külföldi futballisták szerződtetésének szabályai ellen, illetve számos szabálytalanságot követett el a regisztrációs eljárásban. A Kékeknek mellékbüntetésként 600 ezer svájci frankot (168 millió forint) is fizetniük kell, és a helyzet rendezésére három hónapot kaptak. 
A FIFA egyúttal az angol tagszövetséget is elmarasztalta, 510 ezer svájci frankos bírságot rótt ki rá, és hat hónapot adott arra, hogy tegye világossá, illetve rendezze a kiskorúak nemzetközi átigazolására vonatkozó szabályozását.
Mindkét döntés ellen lehetőség van fellebbezésre a FIFA illetékes bizottságánál, végső soron pedig - amennyiben erre szükség lesz - a nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) határoz. A Chelsea már jelezte is, hogy megtámadja a döntést, egyúttal hangsúlyozta: "kategorikusan visszautasítja", hogy megsértette volna a szabályozást.
A nemzetközi szövetség hasonló érveléssel a Real Madridot és az Atlético Madridot is megbüntette 2016 januárjában. Előbbinek a CAS-nál sikerült elérnie a határozat felfüggesztését, utóbbinak viszont 2018 januárjáig érvényben maradt az átigazolásokból történt kizárása.
A Barcelonát 2014-ben hasonló okból szintén két időszakra zárták ki az átigazolásból.

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.