Tévétorrent

Code of a Killer

Tévétorrent

Ismerjük a helyszínelős krimik összes fogását a profilozástól az orvosi, vegyi, kórboncnoki és ki tudja még milyen vizsgálatokon keresztül az összes áltudományos halandzsáig. Itt szerencsénk lesz majd’ mindhez, de mégis máshogy. S nem is csak azért máshogy, mert igaz történetről van szó, inkább azért, mert ez a történet az egyik kulcsa mindannak, amit ma modern törvényszéki orvostannak hívunk. Egy sorozatgyilkos, egy nyomozó, egy kutatóorvos és a DNS-ujjlenyomat feltalálásának története…

Az egész csupán két rész, de benne van minden árnyalata annak, ami a krimit elemeli a szimpla gyilkoshajkurászástól. Döntő szerepet kap az áldozatok családja éppúgy, mint a közösség, amelyben a bűn megesett, a nyolcvanas évekbeli angol külvárosi miliő. A nyomozó, aki mer újítani. És persze a tudós, aki nem is sejti, hogy a DNS-molekulák mindenkiben különböző szakaszának megtalálása, tehát az egyén tudományosan is ábrázolható egyediségének kulcsa nemcsak apasági perekben lehet hasznos, hanem egy erőszaktevő gyilkos megtalálásában is. Mindemellett természetesen ott vannak a kísérleti módszerrel szembeni kételyek a rendőrség és az egész világ szemében. A dráma pedig maga a precedenst teremtő eset: szépen vezetve, majd összekötve a rendőri és a kutatói „nyomozás” két fonalát, úgy, hogy nem lesz se papírízű, se didaktikus, se túl patetikus, amit végül kapunk. A színészi játék (a két főszereplő: John Simm és David Threlfall) egyszerű, éppen ezért erős.

A Code of a Killer műfaja ékessége.

Magyar felirat: anneshirley83 – Zire – gricsi

Figyelmébe ajánljuk

Két óra X

Ayn Rand műveiből már több adaptáció is született, de egyik sem mutatta be olyan szemléletesen az oroszországi zsidó származású, ám Amerikában alkotó író-filozófus gondolatait, mint a tőle teljesen független Mountainhead.

Megtörtént események

  • - turcsányi -

A film elején megkapjuk az adekvát tájékoztatást: a mű megtörtént események alapján készült. Első látásra e megtörtént események a 20. század második felének délelőttjén, az ötvenes–hatvanas évek egymásba érő szakaszán játszódnak, a zömmel New York-i illetékességű italoamerikai gengsztervilág nagyra becsült köreiben.

Élet-halál pálinkaágyon

Óvodás korunktól ismerjük a „Hej, Dunáról fúj a szél…” kezdetű népdalt. Az első versszakban mintha a népi meteorológia a nehéz paraszti sors feletti búsongással forrna össze, a második strófája pedig egyfajta könnyed csúfolódásnak tűnik, mintha csak a pajkos leánykák cukkolnák a nyeszlett fiúcskákat.

Egy fölényeskedő miniszter játékszere lett a MÁV

A tavalyi és a tavalyelőtti nyári rajtokhoz hasonlóan a vasúttársaság most sem tudott mit kezdeni a kánikula, a kereslet és a körülmények kibékíthetetlen ellentétével, s a mostani hosszú hétvégén ismét katasztrofális állapotok közt találhatták magukat az utasok.

A botrány határán

A Nádas-életműsorozat leg­újabb kötetét a színházi világnap alkalmából mutatták be az Örkény Színházban. Hogy hazai színházi életünk hogyan viszonyul ezekhez a magyar drámahagyományból kilógó művekhez, arra éppen egy Örkény-dráma, a Kulcskeresők címével válaszolhatunk.