Tévétorrent

Code of a Killer

Tévétorrent

Ismerjük a helyszínelős krimik összes fogását a profilozástól az orvosi, vegyi, kórboncnoki és ki tudja még milyen vizsgálatokon keresztül az összes áltudományos halandzsáig. Itt szerencsénk lesz majd’ mindhez, de mégis máshogy. S nem is csak azért máshogy, mert igaz történetről van szó, inkább azért, mert ez a történet az egyik kulcsa mindannak, amit ma modern törvényszéki orvostannak hívunk. Egy sorozatgyilkos, egy nyomozó, egy kutatóorvos és a DNS-ujjlenyomat feltalálásának története…

Az egész csupán két rész, de benne van minden árnyalata annak, ami a krimit elemeli a szimpla gyilkoshajkurászástól. Döntő szerepet kap az áldozatok családja éppúgy, mint a közösség, amelyben a bűn megesett, a nyolcvanas évekbeli angol külvárosi miliő. A nyomozó, aki mer újítani. És persze a tudós, aki nem is sejti, hogy a DNS-molekulák mindenkiben különböző szakaszának megtalálása, tehát az egyén tudományosan is ábrázolható egyediségének kulcsa nemcsak apasági perekben lehet hasznos, hanem egy erőszaktevő gyilkos megtalálásában is. Mindemellett természetesen ott vannak a kísérleti módszerrel szembeni kételyek a rendőrség és az egész világ szemében. A dráma pedig maga a precedenst teremtő eset: szépen vezetve, majd összekötve a rendőri és a kutatói „nyomozás” két fonalát, úgy, hogy nem lesz se papírízű, se didaktikus, se túl patetikus, amit végül kapunk. A színészi játék (a két főszereplő: John Simm és David Threlfall) egyszerű, éppen ezért erős.

A Code of a Killer műfaja ékessége.

Magyar felirat: anneshirley83 – Zire – gricsi

Figyelmébe ajánljuk

Hol az ember?

A megfilmesíthetetlen könyvek megfilmesítésének korát éljük – ezek pedig nagyrészt sci-fik. Herbert Ross Dűnéjének sokszor nekifutottak, mire Denis Villeneuve szerzői húrokat pengető két blockbustere végre a tömegek igényeit is képes volt kielégíteni; Isaac Asimov Alapítványából az Apple készített immár második évadát taposó, csillogó űroperát – a Netflix pedig az elmúlt évek egyik legnagyobb sikerű, kultikus hard sci-fijébe, Liu Ce-hszin kínai író Hugo-díjas A háromtest-triló­giá­jába vágott bele.

Nem viccelnek

  • - minek -

Poptörténeti szempontból is kerek jubileumokkal teli lesz ez az év is – novemberben lesz negyven éve, hogy megjelent a The Jesus and Mary Chain első kislemeze, a melódiát irgalmatlan sípolásba és nyavalyatörős ritmusba rejtő Upside Down.

Elszáll a madárnő

„Én nem tudok, és nem is szeretek a képeimről beszélni. Amit el tudok mondani, azt csak színnel tudom elmondani. Képeimbe belefestettem az életem tragédiáit és örömeit. Ez volt az életem” – halljuk a művész vallomását a kiállítás első termében, a falra vetített 1977-es rövidfilm részleteként.

Aktivizmus színészekkel

  • Erdei Krisztina

Csoszó Gabriella aktivista fotós, töretlen kitartással vesz részt az ellenzéki tüntetéseken és osztja meg képeit azokkal, akik szeretnének mást is látni, mint amit a NER kínál.

Házasok hátrányban

  • Kiss Annamária

Középkorú házaspár egy protokollparti után vendégül lát egy fiatal párt egyetemi lakosztályuk teraszán, hajnali kettőkor. Az elején mit sem sejtenek arról, hogy ez lesz valamennyiük életének talán leghosszabb éjszakája.