Megszólalt Knézy: nem volt szándékos, hogy a menekült versenyző nevét nem mondta, csak a többiét

  • narancs.hu
  • 2016. augusztus 7.

Villámnarancs

Panaszkodik a méltánytalanul meghurcolt köztévé.

„Megint úgy törli a lábát a magyar sajtó közmédiával ellenséges része az M4 Sport olimpiai kommentátorába, hogy nincs tisztában a tényekkel, és ami nagyobb baj, rá sem kérdez azokra, hanem előítéleteitől vezérelve súlyos jelzőkkel minősíti a teljes közmédiát” – reagált közleményben a királyi tévé a Knézy Jenő pillanatok alatt hírhedtté vált tegnapi produkcióját kísérő sajtóvisszhangra.

false

 

Fotó: MTI

A közlemény helyt ad az érintett magyarázkodásának is, amely szerint szó sem volt szándékosságról, csupán technikai nehézségek szomorú sorának köszönhető, hogy a többi versenyző nevét mondta a közvetítés során, csak épp – ezek szerint merő véletlenségből – a menekült versenyzőét felejtette ki.

Így Knézy: „Természetesen semmi szándékosság nem volt abban, hogy egy előfutamban nem mondtam ki valaki nevét, aki menekültként jött az olimpiára. Egyfelől egy olyan futamról beszélünk, amelyikben semmi nem dőlt el a verseny szempontjából, így – függetlenül a versenyzőktől, másról is beszélhetek. Más, hasonló szakmai kaliberű futamnál előfordult tegnap, hogy nem feltétlen a képről beszéltem, hanem mondjuk az általam fontosabbnak tartott magyar információkat mondtam el, amire tudtam, hogy máskor nem lesz annyi időm. Másfelől technikai problémákkal küszködtünk. Két órával a futamok előtt a helyszíni kommentátorállásban semmiféle jel nem volt, nem működött a CIS monitor és az adásképet adó monitor sem. Folyamatosan próbáltuk elhárítani a problémát, végül 30 perccel a kezdés előtt az a döntés született, hogy nem maradok kint, visszarohantam az IBC-be (műszaki közvetítő központ). Beestem éppen adáskezdésre, és folyamatosan azzal kellett szembesülnöm, hogy elmegy a kép és a hang az off-tube fülkében. Miközben ennek az elhárításán dolgoztunk, nekem nem volt sem képem, sem a verseny hangját nem hallottam. Igen, lehet, hogy éppen akkor, amikor a néző látta, hogy mi történik, én egyáltalán nem. Ehhez jött még az is, hogy volt olyan futam, ahol az előzetesen kiadott rajtlista is megváltozott. Erre, hogy ez a futam volt-e, konkrétan nem emlékszem, de az előfutamok során volt ilyen, az egészen biztos. Szóval itt egyszerűen arról volt szó, hogy a millió gond közepette tényleg nem egy kevésbé ismert versenyzőkkel zajló és a verseny szempontjából abszolút indifferens két hosszat nem akartam közvetíteni, főleg nem arról, hogy bármit el akartam volna hallgatni. Egyszerűen tudtam, hogy ez szakmailag nem fontos futam, és élő adás közepette próbáltunk kárelhárítást végezni, miután hol hosszabb, hol rövidebb ideig gyakorlatilag semmi nem működött Rióban. Hozzáteszem, hogy a helyszíni hibát estig sem javították ki, így másik kommentátorállást kaptam a döntőkre, de ehhez jelen lévő kollégánk többórás veszekedése kellett.”

Azt most hagyjuk is, hogy az esetleges technikai nehézségeket is be lehet mondani, bocs’, nézők, technikai probléma van, ilyesmi, ilyen jellegű közlésekre azért elég sok példa van. De nem az a lényeg, hanem az, hogy e rengeteg hátráltató tényező, amit ifj. Knézy felsorol, abban egyáltalán nem gátolta, hogy a többi versenyzőről beszéljen, köztük a „grönlandi” úszóról is… Aki persze grenadai volt. Ez utóbbi tény azt az optimista verziót erősíti, amely szerint ifjabb Jenő inkább csak szimplán hülye lehet.

Figyelmébe ajánljuk

Polt Péter írásbeli válaszából kiderül: azt sem tudja, miben folyik nyomozás

Elég súlyos ellentmondásra derült fény egy, az orosházi férfi kézilabdát érintő 1,3 milliárd forintos szabálytalan tao-felhasználási ügyben. A minden jel szerint költségvetési csalás gyanúja ügyében tett fel írásbeli kérdést Tóth Bertalan (MSZP) országgyűlési képviselő Polt Péter legfőbb ügyésznek, aki azt válaszolta, hogy az ügyben nem indult büntetőeljárás. A Narancs.hu-t korábban és most is az ellenkezőjéről tájékoztatta a NAV Dél-alföldi Bűnügyi Igazgatósága.  A Sportállamtitkárság hallgat az ügyben.

Csődközeli helyzetben billeg a BKV

28 milliárd forint hiányzik a BKV idei költségvetéséből a túléléshez. A közlekedési társaság adósságátütemezést kér, a jövő évi működéshez pedig a BKK-val 30 milliárdos hitelkeretre pályázna. Ráadásul mivel az igazgatósági és a felügyelő bizottsági tagok megbízatása lejárt, több hete törvénytelenül működik, ahogy a többi fővárosi cég is.