Visszhang: film

A második esélyek királya

Visszhang

Bár az érzékenyítés korát éljük, az ítélkezést ugyanolyan hirtelen és kategorikusan éljük meg, mint korábban (szerencsére ma már egész más okokból helyezzük a vörös pöttyöt bárki homlokára).

De elég egy hírbe hozás és az illető karrierje kettétörik, minden méltósága, érdeme lenullázódik, és ha végül sikerül is tisztáznia magát, a folt örökre rajta marad.

A fiatal Mike Veeck betegesen igyekszik bizonyítani apjának, hogy érdemes a szeretetére és helye van a családi bizniszben, ezért őrültebbnél őrültebb ötletekkel szerez bevételt a baseballcsapatának. Egyik ilyen elképzelése azonban félresiklik, az eset pedig egy megbénult várossal, felrobbant pályával, illetve rasszista, homofób vádakkal zárul a fiú számára, aki nemcsak saját jövőjét zúzta porrá, de az apja is eladni kényszerül miatta a White Soxt. A második esélyek királya azt bizonyítja, hogy nemcsak a nagy bukásokból lehet műsort csinálni, hanem abból is, ami utánuk jön.

A film érdekes fikciós és dokumentarista szegmensekben meséli el annak történetét, ahogy a betegesen optimista férfi megszerezte, majd magához hasonló, második esélyekre éhező alakokkal felfuttatta sokadrangú csapatát.

Persze ez nem korszakalkotás, a Netflix valószínűleg csak marketingokokból merészkedik néha a cancel culture-n túlra (lásd még: Depp v. Heard). De ha akad bárki, akivel egy ilyen üzenet bőr alá juttatható, azok a hamisítatlan, élettől bűzlő svindlerek, akiket nem lehet nem szeretni. Épp, mint Mike Veeck, aki a nevetésével tölti be a teret a néző szívében.

A cikk további része csak előfizetőink számára elérhető.
Soha nem volt nagyobb szükség önre! A sajtó az olvasókért szabad, és fennmaradásunk előfizetőink nélkül nem lehetséges. Legyen előfizetőnk, tegyen egy próbát velünk és támogassa a demokratikus és liberális Magyarország ügyét!

Neked ajánljuk

Jancsics Dávid korrupciókutató: Az Orbán család vagy a Matolcsy-klán működése új jelenség

Jancsics Dávid a Leukémia zenekar gitárosaként a hazai underground zenetörténethez is hozzátette a magáét, majd szociológusként az Egyesült Államokba ment, azóta a San Diego-i egyetem professzora. A magyarországi korrupcióról szóló doktori disszertációját átdolgozva idén magyarul is kiadták A korrupció szociológiája címmel. Erről beszélgettünk.

Újabb mérföldkő

  • Harci Andor

Mi lett volna, ha 1969-ben, az amougies-i fesztiválon Frank Zappa épp másfelé bolyong, s nem jelentkezik be fellépőnek a színpadon tartózkodó Pink Floyd tagjai mellé?

Vándormozi

  • - turcsányi -

John Maclean nem kapkodja el, az előző filmje, a Slow West (A nyugat útján) 2015-ben jött ki.

Mi, angyalok

Egyesével bukkannak elő a lelátó hátsó részét határoló cserjésből a zenekar tagjai (Tara Khozein – ének, Bartek Zsolt klarinét, szaxofon, Darázs Ádám – gitár, Kertész Endre – cselló) és a táncos pár (Juhász Kata és Déri András).

Új válaszok

A művészet nem verseny, de mégiscsak biennálék, pályázatok, díjak és elismerések rendezik a sorokat. Minden országnak van egy-egy rangos, referenciaként szolgáló díja.