Visszhang: színház

Capa, a világhírű fotós

Visszhang

Két nagyszerű színész, pár bőrönd, néhány zakó és a híres Leica.

Nincs sem túlbonyolítva, sem túlterhelve ez az egyfelvonásos kamaradráma. A szűk térben ötletesen mozgatott kellékekkel és többnyire élő, pörgős párbeszédekkel idézik meg az alkotók a depresszióval és káros szenvedélyeivel küzdő haditudósító alakját, és mutatják meg életművének kiemelkedő pillanatait. A darab nem akar többet, mint amennyit ígér, vagyis végigvenni, hogyan lett Friedmann Endre (barátainak csak Cápa) a Városház utca 10.-ből a világ leghíresebb fotósa. A szerző, Ann Silberberg Capa életét egy fontos kapcsolat optikáján át igyekszik megmutatni. Besnyő Évával, aki szintén fotográfus lett, gyerekként szomszédok voltak, kamaszként pedig barátokká váltak. A nő vette meg Capa első fényképezőgépét…

A cikk további része csak előfizetőink számára elérhető.
Soha nem volt nagyobb szükség önre! A sajtó az olvasókért szabad, és fennmaradásunk előfizetőink nélkül nem lehetséges. Legyen előfizetőnk, tegyen egy próbát velünk és támogassa a demokratikus és liberális Magyarország ügyét!

Neked ajánljuk

Két óra X

Ayn Rand műveiből már több adaptáció is született, de egyik sem mutatta be olyan szemléletesen az oroszországi zsidó származású, ám Amerikában alkotó író-filozófus gondolatait, mint a tőle teljesen független Mountainhead.

Megtörtént események

  • - turcsányi -

A film elején megkapjuk az adekvát tájékoztatást: a mű megtörtént események alapján készült. Első látásra e megtörtént események a 20. század második felének délelőttjén, az ötvenes–hatvanas évek egymásba érő szakaszán játszódnak, a zömmel New York-i illetékességű italoamerikai gengsztervilág nagyra becsült köreiben.

Egy fölényeskedő miniszter játékszere lett a MÁV

A tavalyi és a tavalyelőtti nyári rajtokhoz hasonlóan a vasúttársaság most sem tudott mit kezdeni a kánikula, a kereslet és a körülmények kibékíthetetlen ellentétével, s a mostani hosszú hétvégén ismét katasztrofális állapotok közt találhatták magukat az utasok.