Visszhang: koncert

Descendents, Circle Jerks, Negative Approach

Visszhang

A pop-punk alapító atyáinak számító Descendents tagjai utoljára az 1997-es Sziget alkalmából jártak Magyarországon.

Illusztris társaságban tértek vissza, az estét a Negative Approach nyitotta, utánuk Keith Morris (ex-Black Flag) zenekara, a Circle Jerks következett. Morrisékat tavaly hasonló körülmények között láthattuk: akkor is a Dürer Kert nagytermében játszottak, és ugyanúgy szinte teljes egészében lenyomták Group Sex cí­mű hardcore-alapvetésüket. Most egy kicsit kevésbé jött ki nekik a lépés, ebben az is közrejátszott, hogy a koncert közepén néhány rendetlenkedőt ki kellett vezettetni a teremből.

A 70-es évek végén indult De­scen­dents tagjai hatvan felett járnak, ami azért pikáns, mert az életmű nagy része bagatell tinédzserkori problémákról szól – nem véletlen, hogy a Blink-182, vagy épp a Green Day is ősforrásként hivatkozik rájuk. Örömteli, hogy a Descendents nem lett önmaga paródiája, és erőszakkal megkomolyodni sem akarnak. Még mindig jó nézni, ahogyan a tagok összevigyorognak bármelyik ezredjére játszott dal középrészénél, és ugyan a kutató biokémikusként is szép karriert befutott Milo Aukerman mára jóval visszafogottabb frontember, de nem is kell ahhoz a közönségbe ugrálnia, hogy élmény legyen a jelenléte (a szegecses hevederen lógó kulacsával együtt). A telt házas koncert 33 dala korrekt keresztmetszete volt a Descendents pályájának, és úgy tűnt, hogy ők is jól szórakoztak közben, és így talán a következő találkozóra nem kell évtizedeket várni.

Ez egy remek cikk a nyomtatott Magyar Narancsból, amely online is elérhető.
Ha szeretné elolvasni, kérjük, fizessen elő lapunk digitális kiadására, vagy ha már előfizető, lépjen be!
Támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Neked ajánljuk

Tendencia

Minden tanítások legveszélyesebbike az, hogy nekünk van igazunk és senki másnak. A második legveszélyesebb tanítás az, hogy minden tanítás egyenértékű, ezért el kell tűrni azok jelenlétét.

Bekerített testek

A nyolcvanas éveiben járó, olasz származású, New Yorkban élő feminista aktivista és társadalomtudós műveiből eddig csak néhány részlet jelent meg magyarul, azok is csupán internetes felületeken. Most azonban hét fejezetben, könnyebben befogadható, ismeretterjesztő formában végre megismerhetjük 2004-es fő műve, a Caliban and the Witch legfontosabb felvetéseit.

„Nem volt semmi másuk”

Temették már el élve, töltött napokat egy jégtömbbe zárva, és megdöntötte például a lélegzet-visszatartás világrekordját is. Az extrém illuzionista-túlélési-állóképességi mutatványairól ismert amerikai David Blaine legújabb műsorában körbejárja a világot, hogy felfedezze a különböző kultúrákban rejlő varázslatokat, és a valódi mesterektől tanulja el a trükköket. 

Játék és muzsika

Ugyanaz a nóta. A Budapesti Fesztiválzenekarnak telefonon üzenték meg, hogy 700 millió forinttal kevesebb állami támogatást kapnak az együttes által megigényelt összegnél.

A klónok háborúja

Március 24-én startolt a Tisza Párt Nemzet Hangja elnevezésű alternatív népszavazása, és azóta egyetlen nap sem telt el úgy, hogy ne érte volna atrocitás az aktivistákat.