Visszhang: lemez

Németh Róbert: Vihar után az ég

  • - minek -
  • 2022. december 14.

Visszhang

Németh Róbert zenészként, íróként, újságíróként is ismert.

Viszonylag későn, a Heaven Street Seven, majd a Pegazusok Nem Léteznek zenekarok feloszlása után kezdett saját dalokat írni, első szólólemeze 2019-ben jelent meg. Annyira belejött, hogy az idei Vihar után az ég már a harmadik szólóalbuma. Hitvallása szerint a zenekészítéshez saját zenekar is dukál, alakult is egy izgalmas formáció körülötte, amelynek tagjai jó számokat írnak, és kiválóan el is játsszák azokat. Martinkó Tamás (ex-Pluto) gitárjátékát élmény hallgatni, Michael Zwecker (ex-Kispál és a Borz) remek dobos, akinek a játékában mindig van fantázia, Kalmár Tibor (Anton Vezuv) basszusjátéka pedig finom grúvokat kölcsönöz a daloknak. Főleg producerként-hangmérnökként dolgozott még a lemezen a régi alkotótárs Lázár Domokos, több szerzeményben közreműködik a billentyűs Nagy Szabolcs és a trombitás Subicz Gábor is. Már ennyiből is lehet sejteni, a lemezt meghallgatva mégis meglepődhetünk, hogy milyen sokféle zene, mennyi harmónia fér alig tucatnyi számba. Németh keserédes, néha szomorkásan nosztalgikus, hol szürreális, máskor már-már szo­cio­grafikus szövegeihez és az ezekhez passzoló előadói tónusához érzelmekkel és hangulatokkal teli, csilingelő vagy éppen zúzósabb gitárhangokban gazdag zenei öltözet illik. A figyelmes hallgatóknak nem csak a vállalt és rajongott angolszász indie/gitárpop elődök juthatnak az eszébe, de akár a Balaton együttes is. A Vihar után az ég az év végi hazai lemeztermés egyik kellemes meglepetése: jólesik végighallgatni és elmerülni benne.

Ez egy remek cikk a nyomtatott Magyar Narancsból, amely online is elérhető.
Ha szeretné elolvasni, kérjük, fizessen elő lapunk digitális kiadására, vagy ha már előfizető, lépjen be!
Támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Neked ajánljuk

Tendencia

Minden tanítások legveszélyesebbike az, hogy nekünk van igazunk és senki másnak. A második legveszélyesebb tanítás az, hogy minden tanítás egyenértékű, ezért el kell tűrni azok jelenlétét.

Bekerített testek

A nyolcvanas éveiben járó, olasz származású, New Yorkban élő feminista aktivista és társadalomtudós műveiből eddig csak néhány részlet jelent meg magyarul, azok is csupán internetes felületeken. Most azonban hét fejezetben, könnyebben befogadható, ismeretterjesztő formában végre megismerhetjük 2004-es fő műve, a Caliban and the Witch legfontosabb felvetéseit.