Visszhang: tévésorozat

Nő a házban szemben az utca másik oldalán a lánnyal az ablakban

  • SzSz
  • 2022. február 9.

Visszhang

Jómódú fehér nő bámul ki az eső áztatta ablakon.

Kezében korsónak is méretes pohár, benne vörösbor, a szeme csordultig tele a depresszió életunt könnyeivel. Unalmában/bánatában felfedez valamit a szomszédban, ami lehet, hogy mégsem az, aminek látszik, ám az biztos, hogy több, mint a semmi. Kertvárosi környéken járunk, ahol az idilli kerítések gazdagságot és szörnyű titkokat rejtenek.

A premissza minden második puha borítású („Bestseller!; „Világsiker!”) krimiben, s a belőlük fabrikált felemás adaptációkban ugyanúgy folytatódik: szerelmi csalódás vagy családi tragédia flashbackjei, a rejtélyek fokozódnak, hősünk tekintélye, magánélete és kinézete leépül. Aki már első pillanatra gyanús, az természetesen ártatlan, míg a legártatlanabb képűről kiderül, hogy pszichopata gyilkos. Vérgőzös finálé, majd napsütéses újrakezdés, ami egy apró ablakot mindig nyitva hagy a folytatás(ok) számára.

Ez egy remek cikk a nyomtatott Magyar Narancsból, amely online is elérhető.
Ha szeretné elolvasni, kérjük, fizessen elő lapunk digitális kiadására, vagy ha már előfizető, lépjen be!
Támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Neked ajánljuk

Aki úton van

Amikor 2021 nyarán megjelent Holi, azaz Hegyi Olivér első lemeze, sokan egy újabb izgalmas hazai rapkarrier kezdetét látták az anyagban.

A franciák megértették

Ritkán halljuk az isteneket énekelni. Néhanapján azonban zongoráznak, szájharmonikáznak és még gitároznak is. Legutóbb Párizs elővárosában, Boulogne-Billancourt-ban, a Szajna partján álló La Seine Musicale kulturális központban történt ilyen csoda.

Hitler fürdőkádjában

Lee Miller a múlt század húszas–harmincas éveinek bevállalós top divatmodellje volt, igazi címlaplány, de festette Picasso, fotózta és filmezte Man Ray, utóbbi élt is vele, és mentorálta mint fotóművészt.

Csaló napfény

Igaz, hamis, tény, vélemény, valóság és fikció. Ilyen és ehhez hasonló címkéket sietünk felnyalni a ránk zúduló információhalom darabjaira, hogy a kontroll, a rend illúziójával nyugtassuk magunkat és ne kelljen szembesülnünk vele, hogy nem létezik bizonyosság, csak kellően szűkre húzott nézőpont.

 

Gyilkosok szemlélője

A két évtizede elhunyt Roberto Bolaño minden egyes műve a költészet, a politika és a vadállati kegyetlenség együtthatásairól szól, az író regényeiben és elbeszéléseiben vissza-visszatérő karakterekkel, a költészet és a világ allegorikus megfeleltetésével olyan erős atmoszférát teremt, amelyből akkor sem akarunk kilépni, ha az hideg és szenvtelen.