Visszhang: lemez

Prince: Welcome 2 America

Visszhang

A legnagyobb posztumusz diszkográfiával valószínűleg Jimi Hendrix rendelkezik, de csak idő kérdése, hogy ez megváltozzon, ugyanis a 2016-ban elhunyt Prince örökösei egyre több cuccot szednek elő a páncélszekrényből.

Rá­adásul, amíg Hendrix mindössze pár évig zenélt, addig Prince 40 éven át rögzített felvételeket, és hagyott rengeteg mindent a legendás vaultban. A most kiadott Welcome 2 Americát 2010-ben rögzítették, keverést is kapott, de az androgün művész az utolsó pillanatban meggondolta magát, és lemez nélkül vágott neki a Welcome 2 elnevezésű turnénak, amely a Szigetet is érintette.

Az okokat csak találgatni lehet – Morris Hayes billentyűs szerint több, a lemezen szereplő zenész sem tudott volna részt venni a koncertkörúton, és Prince talán ezért tartotta vissza az anyagot. Shelby Johnson énekesnő szerint ez a lemez olyan, mint egy időkapszula, ráadásul számos dal még ma is aktuális társadalmi problémákat feszeget. A játékrész első harmadában lassú darabokat hallunk, amelyek között van gyengébb (a nyávogós Born 2 Die) és erősebb (a remek hangszerelésű 1000 Light Years from Here). Az addigi soulos, funkys hangzást egyre többször váltja fel a rock, például az album legnagyobb meglepetésében, a Stand Up and B Strongban, egy 2006-os Soul Asylum-szám feldolgozásában. Az emlékezetes pillanatok közé tartozik még a Hot Summer nyári vidámsága, a Same Page Different Book funk rockja és a One Day We Will All B Free B.B. King-es szólója. Jó kis lemez, annak idején is simán megjelenhetett volna, és kíváncsian várjuk, mi kerül elő legközelebb a Prince Vaultból.

A cikk további része csak előfizetőink számára elérhető.
Soha nem volt nagyobb szükség önre! A sajtó az olvasókért szabad, és fennmaradásunk előfizetőink nélkül nem lehetséges. Legyen előfizetőnk, tegyen egy próbát velünk és támogassa a demokratikus és liberális Magyarország ügyét!

Neked ajánljuk

Jancsics Dávid korrupciókutató: Az Orbán család vagy a Matolcsy-klán működése új jelenség

Jancsics Dávid a Leukémia zenekar gitárosaként a hazai underground zenetörténethez is hozzátette a magáét, majd szociológusként az Egyesült Államokba ment, azóta a San Diego-i egyetem professzora. A magyarországi korrupcióról szóló doktori disszertációját átdolgozva idén magyarul is kiadták A korrupció szociológiája címmel. Erről beszélgettünk.

Újabb mérföldkő

  • Harci Andor

Mi lett volna, ha 1969-ben, az amougies-i fesztiválon Frank Zappa épp másfelé bolyong, s nem jelentkezik be fellépőnek a színpadon tartózkodó Pink Floyd tagjai mellé?

Vándormozi

  • - turcsányi -

John Maclean nem kapkodja el, az előző filmje, a Slow West (A nyugat útján) 2015-ben jött ki.

Mi, angyalok

Egyesével bukkannak elő a lelátó hátsó részét határoló cserjésből a zenekar tagjai (Tara Khozein – ének, Bartek Zsolt klarinét, szaxofon, Darázs Ádám – gitár, Kertész Endre – cselló) és a táncos pár (Juhász Kata és Déri András).

Új válaszok

A művészet nem verseny, de mégiscsak biennálék, pályázatok, díjak és elismerések rendezik a sorokat. Minden országnak van egy-egy rangos, referenciaként szolgáló díja.