Visszhang: koncert

Quimby

Visszhang

A frontemberét nélkülözni kényszerülő zenekar februárban állt elő a Plusz-Mínusz című koncertfilmmel, amelyben vendégénekesek helyettesítették Kiss Tibit.

A pozitív fogadtatás hatására döntöttek úgy, hogy néhányszor élőben is bemutatják a műsort. Erre először a Művészetek Völgye adott alkalmat, a tankcsapdás Lukács Lászlót és Sidlovics Gábort leszámítva ugyanolyan felállásban játszottak, mint a filmen (Bodor Áron, Pásztor Anna és Papp Szabi működtek közre énekesként, Pásztor Sámuel pedig gitározott). A setlistben is nagy átfedés volt, Szabi például a Senki se menekültet és a Nyinát, Áron a Legyen vöröst és a Libidót, Anna az Autó egy szerpentinent énekelte. Mindannyiukon látszott, hogy jutalomjátéknak tekintik a felkérést, Áron egy hosszú monológban azt is elárulta, a Quimby életműve nélkül aligha kezdett volna el zenélni. Rajtuk kívül Varga Livius és Kárpáti Dódi váltották egymást a mikrofonnál, nagyjából egyenlő arányban. A punkos attitűdű trombitás számai kissé talán felülrep­rezentáltak voltak – ő az együttes kevésbé populáris vonalát képviseli, ami színfoltként érdekes, egy ponton túl viszont már nehezebben befogadható.

Az este fő tanulsága persze az volt, hogy Kiss Tibit nem lehet pótolni. Többször elhangzott, hogy ez nem is céljuk, mindössze azt szeretnék, hogy ha majd teljesen felépül, akkor egy működő zenekarba térhessen vissza. Az adott helyzetből sikerült a lehető legtöbbet kihozniuk, óriási energiákat mozgattak meg. A finálé, amikor mindannyian együtt üvöltötték a Leszek ma én a tiéd refrénjét, katartikus volt.

Ez egy remek cikk a nyomtatott Magyar Narancsból, amely online is elérhető.
Ha szeretné elolvasni, kérjük, fizessen elő lapunk digitális kiadására, vagy ha már előfizető, lépjen be!
Támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Neked ajánljuk

Egy valódi hős

Superman a legamerikaibb kép­regényhős. Olyan, amilyennek az Egyesült Államok látni szeretné magát: erős és segítőkész, igazság­osztó és főként legyőzhetetlen.

Odavetve

  • - turcsányi -

Philip Barantini a technika ördöge, nyilván. Egysnittes rendező.

Kígyó a keblen

A gazdag értelmiségiek napszítta tengerparti nyaralói rendszerint az erkölcsök lazulásának, sötét titkok napvilágra kerülésének, legrosszabb esetben családok széthullásának színterei.

Az illúzió feltárása

A kezdetben monokróm festményeket készítő művész a kilencvenes évek végén radikális fordulattal olyan fotókat kezdett készíteni, amelyek a tömegmédia által megjelenített eseményeket „ábrázolják”.

Világok harca

Eva (Szitás Barbara) visszavonultan élő érett szépasszony, akit csak látszólag elégít ki, hogy a közeli botanikus kertbe jár virágokat festeni, a szíve mélyén férfitársaságra vágyik.

A tizedik király

Február végén, életének 88. évében elhunyt Borisz Szpasszkij, a sakktörténet 10. világbajnoka, vagyis a „sakk királya”, ahogy a trónon ülő aktuális bajnokot már több mint száz éve nevezik.

Az olvasóhoz

  • Narancs

Mára az Orbán-rezsim kimerítette minden intellektuális erőforrását, kifogyott minden ötletből. Ha hozzányúl valamihez, az azért romlik el, ha nem nyúl hozzá, azért.

Agónia

Óriási, rá és a hatalmára nézve talán végzetes politikai hibát követett el Orbán Viktor azzal, hogy a politikai ellenfeleit, valamint tőle független közéleti és hivatali szervezeteket és azok tagjait el- és kitakarítandó, azaz kiirtandó poloskának nevezte március 15-én. Az elhangzottak kimondatlanul is sugallják azt, hogy valójában az ország minden olyan állampolgárát poloskának tekinti, aki őt a hatalomból leváltani kívánja.

Skarlát betűs ország

Múlt szombaton, március 15-én Magyarország az 1848-as forradalmának és szabadságharcának 177. évfordulóját ünnepelte meg. Ez az egyik legnagyobb ünnepe Magyarországnak. Kitüntetett időpillanat, amelyben mindenki büszke lehet magára, arra, hogy milyen nagyszerű elődei voltak, s hogy milyen példa szerint élheti az életét, építheti a hazáját.