Visszhang: dokumentumfilm

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Visszhang

Anthony Bourdain séf, író és világutazó. Ez a látszólag magabiztos, de mély kétségekkel küzdő fickó hálás téma egy dokumentumfilmhez.

Morgan Neville dokumentálta már az amerikai kultúra megénekelt (Fred Rogers, a legendás gyerekműsor-vezető) és meg nem énekelt hőseinek életét (híres zenészek háttérénekesei), most pedig nagyon beleszerelmesedik újabb, kétségtelenül karizmatikus hősébe/antihősébe is.

Bourdain műsoraival és írásaival a jó ételek és izgalmas utazások tudatos élvezete mellett érvelt: nem elégedett meg azzal, hogy passzívan befogadja a kulináris és kulturális élményeket, mindennek a mélyére akart látni. Ugyanakkor meglehetősen kellemetlen ember is volt, egy függő, aki állandóan új impulzusokat keresett, s ezért nem­egyszer családját és barátait is hátrahagyta. Neville képes elegánsan és empátiával megragadni a Bourdainban rejlő ambivalenciát, ugyanakkor hoz néhány morálisan megkérdőjelezhető szerzői döntést.

A cikk további része csak előfizetőink számára elérhető.
Soha nem volt nagyobb szükség önre! A sajtó az olvasókért szabad, és fennmaradásunk előfizetőink nélkül nem lehetséges. Legyen előfizetőnk, tegyen egy próbát velünk és támogassa a demokratikus és liberális Magyarország ügyét!

Neked ajánljuk

Jancsics Dávid korrupciókutató: Az Orbán család vagy a Matolcsy-klán működése új jelenség

Jancsics Dávid a Leukémia zenekar gitárosaként a hazai underground zenetörténethez is hozzátette a magáét, majd szociológusként az Egyesült Államokba ment, azóta a San Diego-i egyetem professzora. A magyarországi korrupcióról szóló doktori disszertációját átdolgozva idén magyarul is kiadták A korrupció szociológiája címmel. Erről beszélgettünk.

Újabb mérföldkő

  • Harci Andor

Mi lett volna, ha 1969-ben, az amougies-i fesztiválon Frank Zappa épp másfelé bolyong, s nem jelentkezik be fellépőnek a színpadon tartózkodó Pink Floyd tagjai mellé?

Vándormozi

  • - turcsányi -

John Maclean nem kapkodja el, az előző filmje, a Slow West (A nyugat útján) 2015-ben jött ki.

Mi, angyalok

Egyesével bukkannak elő a lelátó hátsó részét határoló cserjésből a zenekar tagjai (Tara Khozein – ének, Bartek Zsolt klarinét, szaxofon, Darázs Ádám – gitár, Kertész Endre – cselló) és a táncos pár (Juhász Kata és Déri András).