Visszhang: film

Robbanáspont

Visszhang

Akció, robbanások és Jessica Alba – úgy hangozhat, mint egy ígéretes este kezdete, de vigyázzunk, mit kívánunk.

Parker profi kommandós, aki simán lenyom teljes csapatokat anélkül, hogy összekócolná a haját. Semmi sem ingathatja meg, csupán a hír, hogy szeretett édesapja különös körülmények között elhunyt. A nő azonnal hazasiet, ahol a jól ismert közeg, annak minden jó- és rosszfiújával lelkesen fogadja. Ő azonban bajt szimatol a helyi vagány, a redneck Elvis ügyletei mögött, márpedig az ő szimata – tévedhetetlen női főhős lévén – bizonyosan nem csal. Apja talán mégsem egy véletlen áldozata lett? Talán az egész város, szenátorostul érintett az ügyben? És ami még fontosabb, van olyan forgatókönyv, amire a Netflixnél nemet mondanak?

Persze ez nem teljesen jogos, hiszen Mouly Surya érdemes rendezőnő, akinek korábbi thrillerét Cannes-ban is jelölték díjra, épp ezért különös, hogy most ennyivel lejjebb adta. Hogy a mexikóiakat még mindig az ital-kés-abuela kombóval azonosítják, azt egy indonéz direktor (részben) mexikói származású főszereplős filmjének ki tudja mennyire jogos felróni, ám a produkció maga nemzetközileg is értékelhetetlen. Alba kisasszonyon nem csak a golyó, az idő sem fog, ami persze alapköve­telmény egy női akciófilmnél, de hogy a látottak sem empátiát, sem izgalmat nem tudnak ébreszteni, az több mint kínos. Természetesen más érzelmek ébresztése is cél lehet, ahhoz azonban túl feminista a film, így végül senki igényeit nem képes kiszolgálni.

Ez egy remek cikk a nyomtatott Magyar Narancsból, amely online is elérhető.
Ha szeretné elolvasni, kérjük, fizessen elő lapunk digitális kiadására, vagy ha már előfizető, lépjen be!
Támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Neked ajánljuk

Tendencia

Minden tanítások legveszélyesebbike az, hogy nekünk van igazunk és senki másnak. A második legveszélyesebb tanítás az, hogy minden tanítás egyenértékű, ezért el kell tűrni azok jelenlétét.

Bekerített testek

A nyolcvanas éveiben járó, olasz származású, New Yorkban élő feminista aktivista és társadalomtudós műveiből eddig csak néhány részlet jelent meg magyarul, azok is csupán internetes felületeken. Most azonban hét fejezetben, könnyebben befogadható, ismeretterjesztő formában végre megismerhetjük 2004-es fő műve, a Caliban and the Witch legfontosabb felvetéseit.