Visszhang: lemez

Suzanne Vega: Flying with Angels

Visszhang

Rég hallottunk Suzanne Vegáról.

Legutóbbi albuma, a Lover Beloved 2016-ban látott napvilágot, de a művésznő most végre megtörte a csendet, és karrierje eddigi legrockosabb lemezével jelentkezik. Mindez elsősorban a vele nem először dolgozó producernek, Gerry Leonardnak köszönhető, aki korábban olyan előadók mellett tette le a névjegyét, mint David Bowie, Laurie Anderson vagy Rufus Wainwright. A nyitó Speakers’ Cornerben hallható is az ő remek gitározása, de az ezt követő címadó számban még jobban rálép a torzítóra. Ez az album legjobb dala, de felnő mellé az utána következő, ugyancsak rockos Witch is. Akinek még ez sem elég, annak a már-már punkos sodrású Ratset ajánlanám. De azoknak sem kell csalódniuk, akik a klasszikus értelemben vett, urbánus folkot játszó Suzanne Vegát kedvelik. Nekik való a Bob Dylan-féle I Want You átirata, a Chambermaid, a bendzsót és tangóharmonikát is bevető Galway, valamint a már címében is szomorú Last Train from Mariupol. Szerencsére a soulos, motownos Love Thief is jól illeszkedik az összképbe, és nyugodtan kijelenthető, hogy megérte majd’ egy évtizedet várni erre a lemezre. Még akkor is, ha nincs rajta Luka-kaliberű sláger, mely opus anno bebizonyította, hogy a családon belüli erőszak is ihlethet fülbemászó popdallamot, és amely Prince-t is arra késztette, hogy elismerését egy kézzel írott, megható levélben kifejezze. A Flying with Angels dalait az énekesnő szerint a küzdelem ihlette – jó lenne ezeket élőben is hallani.

A cikk további része csak előfizetőink számára elérhető.
Soha nem volt nagyobb szükség önre! A sajtó az olvasókért szabad, és fennmaradásunk előfizetőink nélkül nem lehetséges. Legyen előfizetőnk, tegyen egy próbát velünk és támogassa a demokratikus és liberális Magyarország ügyét!

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Két óra X

Ayn Rand műveiből már több adaptáció is született, de egyik sem mutatta be olyan szemléletesen az oroszországi zsidó származású, ám Amerikában alkotó író-filozófus gondolatait, mint a tőle teljesen független Mountainhead.

Megtörtént események

  • - turcsányi -

A film elején megkapjuk az adekvát tájékoztatást: a mű megtörtént események alapján készült. Első látásra e megtörtént események a 20. század második felének délelőttjén, az ötvenes–hatvanas évek egymásba érő szakaszán játszódnak, a zömmel New York-i illetékességű italoamerikai gengsztervilág nagyra becsült köreiben.

Élet-halál pálinkaágyon

Óvodás korunktól ismerjük a „Hej, Dunáról fúj a szél…” kezdetű népdalt. Az első versszakban mintha a népi meteorológia a nehéz paraszti sors feletti búsongással forrna össze, a második strófája pedig egyfajta könnyed csúfolódásnak tűnik, mintha csak a pajkos leánykák cukkolnák a nyeszlett fiúcskákat.

Egy fölényeskedő miniszter játékszere lett a MÁV

A tavalyi és a tavalyelőtti nyári rajtokhoz hasonlóan a vasúttársaság most sem tudott mit kezdeni a kánikula, a kereslet és a körülmények kibékíthetetlen ellentétével, s a mostani hosszú hétvégén ismét katasztrofális állapotok közt találhatták magukat az utasok.