Visszhang: film

Váratlan szerencse

Visszhang

Ha egyszer végleg kilábalunk a pandémiából, valaki nyilván megírja majd a filmtörténetnek azt az alfejezetét, amelyik csak az ún. Covid-filmekkel foglalkozik.

Ezek néha konkrétan a járványról szólnak (Songbird, Karantén meló), máskor pedig csak jól-rosszul használják a karanténszabályok szülte korlátokat (Malcolm & Marie, Host). Utóbbi csoportozatba tartozik a bizarr Váratlan szerencse is, amely egyszerre akar csendes, picit társadalomtudatos dráma, Hitchcock és Cassavetes előtti főhajtás és Tarantino inspirálta szószátyár thriller lenni.

Egy kicsit szakadt pasas (Jason Segel) matat egy puccos kaliforniai villában, amely nyilvánvalóan nem az övé. Épp végzett a zuhanyba hugyozással és zsebre tett egy köteg pénzt, amikor a tulajdonosok váratlanul hazaérkeznek. A gazdag tech-góré (Jesse Plemons) és trófeafelesége (Lily Collins) belebotlanak a férfiba, aki így kénytelen túszul ejteni őket. Másfél órán keresztül nézzük, ahogy ezek a mérsékelten izgalmas figurák beszélgetnek, sértegetik egymást és cserélgetik a hatalmi pozíciókat, miközben arra várunk, hogy végre lelepleződjön a nagy titok.

A cikk további része csak előfizetőink számára elérhető.
Soha nem volt nagyobb szükség önre! A sajtó az olvasókért szabad, és fennmaradásunk előfizetőink nélkül nem lehetséges. Legyen előfizetőnk, tegyen egy próbát velünk és támogassa a demokratikus és liberális Magyarország ügyét!

Neked ajánljuk

Két óra X

Ayn Rand műveiből már több adaptáció is született, de egyik sem mutatta be olyan szemléletesen az oroszországi zsidó származású, ám Amerikában alkotó író-filozófus gondolatait, mint a tőle teljesen független Mountainhead.

Megtörtént események

  • - turcsányi -

A film elején megkapjuk az adekvát tájékoztatást: a mű megtörtént események alapján készült. Első látásra e megtörtént események a 20. század második felének délelőttjén, az ötvenes–hatvanas évek egymásba érő szakaszán játszódnak, a zömmel New York-i illetékességű italoamerikai gengsztervilág nagyra becsült köreiben.

Élet-halál pálinkaágyon

Óvodás korunktól ismerjük a „Hej, Dunáról fúj a szél…” kezdetű népdalt. Az első versszakban mintha a népi meteorológia a nehéz paraszti sors feletti búsongással forrna össze, a második strófája pedig egyfajta könnyed csúfolódásnak tűnik, mintha csak a pajkos leánykák cukkolnák a nyeszlett fiúcskákat.

Egy fölényeskedő miniszter játékszere lett a MÁV

A tavalyi és a tavalyelőtti nyári rajtokhoz hasonlóan a vasúttársaság most sem tudott mit kezdeni a kánikula, a kereslet és a körülmények kibékíthetetlen ellentétével, s a mostani hosszú hétvégén ismét katasztrofális állapotok közt találhatták magukat az utasok.

A botrány határán

A Nádas-életműsorozat leg­újabb kötetét a színházi világnap alkalmából mutatták be az Örkény Színházban. Hogy hazai színházi életünk hogyan viszonyul ezekhez a magyar drámahagyományból kilógó művekhez, arra éppen egy Örkény-dráma, a Kulcskeresők címével válaszolhatunk.