A Fidesz Stop!-petícióját is meghackelték a NERbottal

  • narancs.hu
  • 2021. november 26.

Belpol

Több mint kétezerszer töltötték már ki kamu adatokkal.

Kamuadatokat és email-címeket használva tömegesen tölti ki a kormány “Stop Gyurcsány! Stop Márki-Zay!” petícióját az a számítógépes program, amely ugyanezzel a módszerrel már két korábbi nemzeti konzultáció esetében is akár tízezerszám generált fals kitöltéseket, válaszokat.

Tomanovics Gergely csütörtök este több élő közvetítést is elindított a Youtube-csatornáján, ezeken látszik, ahogy az általa írt algoritmus, a NERbot mintha nem lenne holnap, úgy tölti ki a Fidesz – teljesen értelmetlen – petícióját.

Már a nemzeti konzultációk alkalmával se okozott különösebb problémát az oldalak meghekkelése, a petícióról most azt írta:

„még a nemzeti konzultációénál is trágyább: nem csak a CAPTCHA-t nem sikerült beállítani még most sem, de ez már az e-mailcím valódiságát se ellenőrzi, úgyhogy

teljesen komolytalan az egész, a Fidesz által közölt kitöltésszámot is ennyire vehetjük majd komolyan – a NERbot célja, hogy erre rávilágítson”.

Egy idő után már volt olyan petíció, amit Robot Vagyok néven adott be a Tomanovics a NERbot által. A végén 2300 fölött járt már a kitöltött petíciók száma. 

A NERbot nyári, konzultációs akcióját követően a kormány feljelentést tett. Nehéz lenne megmondani, milyen bűncselekmény történt, ha a védelem hiányában még csak fel sem kellett törni a konzultációs oldalt.

Kedves Olvasónk!

Elindult hírlevelünk, ha szeretné, hogy önnek is elküldjük heti ajánlónkat, kattintson ide a feliratkozásért.

A Magyar Narancs független, szabad politikai és kulturális hetilap.

Jöjjön el mindennap: fontos napi híreink ingyenesen hozzáférhetők. De a nyomtatott Narancs is zsákszám tartalmaz fontos, remek cikkeket, s ezek digitálisan is előfizethetők itt.

Fizessen elő, vagy támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Figyelmébe ajánljuk

Szergej Tyimofejev orosz költő: „Nem tudom, hogy a kortárs orosz kultúra hogyan fogja túlélni ezt az őrületet”

Idén magyarul is megjelent Replika című kötete, aminek lettországi kiadásához egy üres füzetet is kaptak az olvasók. Az Orbita nevű művészeti kollektíva egyik alapítóját videóköltészetről, kreatív könyvtervezésről, a kétnyelvű irodalomról és az Ukrajna elleni háború miatt megszakadt oroszországi kapcsolatokról is kérdeztük.