Az amerikai nagykövet vallomása: "a magyar tárgyalásoktól bevérzett a gyomorfekélyem"

  • narancs.hu
  • 2019. november 7.

Belpol

David Cornstein a HVG-nek nyilatkozott - és beszólt a CEU rektorának.

Interjút adott a HVG-nek  David Cornstein amerikai nagykövet, aki nemrég kendőzetlen nyíltsággal vallott a New York Times-nak arról, hogyan trécselt alsóneműre vetkőzve Orbán Viktorral a miniszterelnöki magángépen a Trump-találkozóról hazafelé tartva.

Arra z újságírói megjegyzésre, hogy közvetítői szerepe a CEU-ügyben teljes kudarcot vallott, az amerikai nagykövet azt válaszolta, hogy noha a szíve szakad, amiért az egyetemnek el kellett költöznie Budapestről, de (ahogy ezt már korábban is kifejtette) az egyetem ügyét ő a Soros György és Orbán Viktor közötti vitának látja, amibe nem volt beleszólása.

false

A lap megkérdezte, Karácsony Gergely számíthat-e Cornstein segítségére abban, hogy a főpolgármester visszahozza a CEU-t Budapestre. Cornstein válasza:

"Bár még nem találkoztam a főpolgármester úrral, mindent megteszek, ami módomban áll, hogy segítsek bárkinek ezt elérni. De semmi nem változik addig, amíg Soros úgy érzi, távoznia kell, mert nem látják szívesen Budapesten, Orbán pedig a kisujját sem mozdítja azért, hogy maradhasson.

De nem ártana némi diplomácia a rektor, Michael Ignatieff részéről sem: ahelyett hogy minden egyes nap bírálja a kormányt, megpróbálhatna kompromisszumot keresni, amire szerintem esély lett volna."

Figyelmébe ajánljuk

Két óra X

Ayn Rand műveiből már több adaptáció is született, de egyik sem mutatta be olyan szemléletesen az oroszországi zsidó származású, ám Amerikában alkotó író-filozófus gondolatait, mint a tőle teljesen független Mountainhead.

Megtörtént események

  • - turcsányi -

A film elején megkapjuk az adekvát tájékoztatást: a mű megtörtént események alapján készült. Első látásra e megtörtént események a 20. század második felének délelőttjén, az ötvenes–hatvanas évek egymásba érő szakaszán játszódnak, a zömmel New York-i illetékességű italoamerikai gengsztervilág nagyra becsült köreiben.

Élet-halál pálinkaágyon

Óvodás korunktól ismerjük a „Hej, Dunáról fúj a szél…” kezdetű népdalt. Az első versszakban mintha a népi meteorológia a nehéz paraszti sors feletti búsongással forrna össze, a második strófája pedig egyfajta könnyed csúfolódásnak tűnik, mintha csak a pajkos leánykák cukkolnák a nyeszlett fiúcskákat.

Egy fölényeskedő miniszter játékszere lett a MÁV

A tavalyi és a tavalyelőtti nyári rajtokhoz hasonlóan a vasúttársaság most sem tudott mit kezdeni a kánikula, a kereslet és a körülmények kibékíthetetlen ellentétével, s a mostani hosszú hétvégén ismét katasztrofális állapotok közt találhatták magukat az utasok.